Słynne dachówki ceramiczne - dachówki angobowane

Producenci dachówek ceramicznych wykorzystują współcześnie parę przeróżnych metod barwienia dachówek, takich jak angoba oraz glazura. Dzięki tym metodom realne jest zdobycie rozlicznych Kolorów i odcieni dachówek, wpływa to też na udoskonalenie różnych parametrów i właściwości technicznych dachówek.
Kontenery
Źródło: sxc.hu


Dachówki ceramiczne nie posiadają jednorodnej barwy, gdyż są wypalane z naturalnej gliny. Właśnie dlatego stosuje się różne metody barwienia dachówek, które zezwalają na zatarcie tych różności i pozyskanie ślicznego, jednolitego koloru. Dachówki ceramiczne to najpopularniejsze rodzaje dachówek, jakie mogą być angobowane lub glazurowane, więcej - tu.


Strategia angobowania polega na naniesieniu na wysuszone, jednakże jeszcze nie wypalane dachówki, szlachetnej glinki. Dachówki te obejmowane są angobą wyłącznie na zewnątrz, w związku z tym wewnątrz mają one swoją naturalną barwę. Po nałożeniu angoby, jaka jest masą z odpowiednimi pigmentami kolorystycznymi, dachówkę się wypala, co służy utrwaleniu koloru. Taka dachówka angoba jest znacznie bardziej odporna na zabrudzenia od dachówki naturalnej, do tego są one gładsze oraz są osiągalne w wielkiej gamie kolorystycznej. Zdołamy zdecydować się na angobę w czerwieni czy brązie, bądź również zakupić bardziej pomysłowe, wyszukane dachówki w barwie czerni albo zieleni. Osiągalne są także dachówki cieniowane i angoby bezbarwne, jakich jedynym celem jest sprawowanie funkcji ochronnej. Asortyment dachówek angoba jest teraz istotnie duży, dachówki angoba odszukamy również w asortymencie wielu sklepów.

Zaciekawił Ci się taki artykuł? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj - ta witryna także bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Dachówki angobowane (np. ) są nieco droższe od zwykłych dachówek ceramicznych, naturalnych, w związku z tym decydując się na ich zakup, musimy wziąć pod uwagę większą cenę.


Dachówki ceramiczne mogą być też barwione w masie.
Oznacza to dodanie do gliny barwionych pigmentów, co sprawia, iż dachówki posiadają analogiczny kolor nie wyłącznie na zewnątrz, ale też wewnątrz. Dachówki w masie też są proponowane poprzez liczne sklepy, należałoby zapoznać się z ofertą sklepów internetowych.
2023/04/03, 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.