Podłoga drewniana - jaki typ desek wybrać?

Jaki rodzaj desek wybrać na podłoże w mieszkaniu? Lepsze będą deski lite czy warstwowe? Jeśli chcesz mieć piękną podłogę z drewna, która będzie służyć przez długie lata, nie tracąc na wyglądzie i jakości, zapoznaj się z poniższymi informacjami.


Jeżeli marzy Ci się elegancka, ciepła oraz wytrzymała podłoga z dębu musisz wiedzieć czym wyróżniają się poszczególne typy desek sprzedawanych przez producentów podłóg.


Deska podłogowa dębowa sprzedawana jest w wersji litej oraz trójwarstwowej. Deska lita jest w całości wykonana z jednego kawałka drewna. Deski lite po ułożeniu tworzą jednolitą powierzchnię. Można wykonać z nich parkiet, mozaikę, jak również klasyczną podłogę z desek. Deska lita (comfortplus) może być wielokrotnie cyklinowana. Należy jednak pamiętać, że deski stworzone w całości z drewna są bardziej podatne na mikroklimat panujący w pomieszczeniu, mogą się odkształcać i wysychać na całej swojej powierzchni. Natomiast deski warstwowe (najbardziej popularne to trójwarstwowe) są tworzone w taki sposób, że wierzchnia warstwa z drewna ma grubość kilku minimetrów. Wewnętrzne warstwy wykonane są z innego rodzaju drewna lub ze sklejki. Deski warstwowe można wykorzystać na ogrzewanie podłogowe.


człowiek
Dodał: Pinio
Źródło: Pinio


Należy także zwrócić uwagę, iż deska podłogowa dębowa (zobacz deska podłogowa dębowa) może być lakierowana, olejowana, farbowana, szczotkowana, itd.

Wtedy, kiedy będziesz wyszukiwać innych tego rodzaju porad, to te wskazówki z witryny (https://crocushill.pl/) bez cienia wątpliwości będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Różna może być też szerokość oraz grubość desek. Ponadto są dwa sposoby układania desek podłogowych - na klej lub pływająco. Wszystko to trzeba uwzględnić przy kupnie desek, tak by podłoga była dostosowana do pomieszczenia, jak i oczekiwań domowników.


Sprawdź też

Wspaniała oranżeria, która zmniejszy straty cieplne w budynku oraz będzie wspaniałym miejscem do wypoczynku pośród zieleni

ogród zimowy
Źródło: pixabay.com
Przeszklona przestrzeń, pełna zieleni jak również pięknych roślin może stać się doskonałym miejscem do odpoczynku a także może dodatkowo wspomóc ocieplania naszego budynku zimą. Oranżeria z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym elementem nowoczesnych budynków- warto wiedzieć jakie zalety a także wady ma takie rozwiązanie.


Wybierając podłogę z drewna można sobie pozwolić nawet na najdroższą podłogę z egzotycznych gatunków drewna, jednakże największą popularnością cieszy się deska podłogowa dębową, która oferowana jest w przystępnej cenie, a jednocześnie wyróżnia się dobrą wytrzymałością oraz wysokimi walorami estetycznymi. Bowiem dąb jest bardzo odpornym drewnem, posiada piękne słoje oraz przyjemna barwę.
2023/01/09, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.