Jakiego rodzaju warunki lubi magnolia i jaka odmiana nada się do niewielkiego ogródka?

Jest to śliczny kwiat, jaki w kwietniu swe włochate pąki przeobraża w porcelanowe kwiatki, które podobne są do egzotycznych motyli dużych wymiarów.


Jeżeli taki kwiat chcielibyśmy zaprosić do należącego do nas ogródka, warto uprzednio zorientować się jakie warunki lubi magnolia.


krajobraz - drzwi
Dodał: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Jakie rośliny bywały w przeszłości sadzone w doniczkach oraz do czego one służyły?

BMW 323i E30 JPS
Dodał: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzi się, iż Amazonia to tzw. zielone płuca świata. Tamtejsze dżungle wytwarzają tlen, który jest tak cennym dla wszystkich pierwiastkiem. A czy pamiętasz, że niektóre zwykłe z pozoru doniczkowe kwiaty również mogą wytwarzać wspomniany tlen?


Jeśli chcemy żeby kwitła nam okazale, trzeba zagwarantować jej należyte warunki. Magnolia jest niezwykle wiekową rośliną kwitnącą. Dzisiaj w starych parkach magnolia napotykana jest tak samo często jak w ogródkach przy domu. Kupić dzisiaj można odmiany, jakie osiągają małe wymiary w bardzo wielu kolorach. Zakupić można magnolie białe i różowe. Doskonale rosną w sąsiedztwie azalii, wawrzynków oraz wrzosów. Magnolią często spotykaną jest magnolia gwiaździsta. Jej kwiaty obsypują to drzewo olbrzymią ilością kwiatów o długich płatkach. Posiada krzaczasty pokrój i przez początkowe lata po posadzeniu należy ją porządnie przykrywać na okres zimowy, gdyż nie jest wytrzymała na niską temperaturę.


Magnolia parasolowata jest dość interesującą odmianą, jednak dosyć rzadko można napotkać ją w naszych ogrodach.

Bez strachu - zobacz link na stronie (http://panko.pl/), który kieruje do analogicznej strony. Znajdziesz na niej dające do myślenia posty w odniesieniu do omawianego tu zagadnienia.

Przez bardzo wielkie liście ma bardzo egzotyczny wygląd. Liście skupione są na końcówkach gałęzi. Ma niezwykle okazałe kwiatki, ale nieliczne oraz brzydko pachnące. Pojawiają się w lipcu oraz czerwcu. Magnolia parasolowata wymaga znacznej wilgotności otoczenia i przepuszczalnej żyznej gleby o lekko kwaśnym odczynie. Miejsce, w jakim powinna rosnąć, musi zostać osłonięte od mocnych wiatrów, jakie mogłyby zniszczyć jej wielkie liście. Kwiat tego typu nada się raczej do dużego ogródka albo parku. W ostatnich latach przebojem są magnolie o kolorze bananowym i budyniowym. Kwitnie ona na początku maja w chwili rozwoju liści.


Osiąga ona niewielki rozmiar, zatem nadaje się do niewielkiego ogródka. Kwiat lubi mieć wokół siebie przestrzeń. Wymaga ziemi żyznej oraz wilgotnej o odczynie lekko kwaśnym. W okresie upałów w lato należy ją podlewać.
2022/02/03, 07:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.