Jak zakupić nowiuteńkie mieszkanko bez ryzyka - rady

Kiedy planujesz kupić mieszkanie będące w budowie, musisz mieć pojęcie, kiedy jest to bezpieczne, natomiast kiedy ryzykujesz stratę pieniędzy. W tym drugim wypadku możesz obniżyć ryzyko.


mieszkania na brochowie
Dodał: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Nabycie mieszkania zawsze będzie obarczone ryzykiem.


Minimalne jest ono wówczas, kiedy posiadłość już istnieje jak też ma ustanowioną księgę wieczystą. W przypadku mieszkań używanych wystarczy przeczytać w księdze, najlepiej tuż przed sfinalizowaniem transakcji, czy sprzedający jest posiadaczem tej nieruchomości oraz czy jest ona "czysta", zatem nieobciążona zobowiązaniami. Większym zagrożeniem niż np. niezapłacone rachunki może być hipoteka, uniwersalnie wykorzystywana przez banki jako gwarancja dla kredytu. Budynki z lat 2000-10 są często korzystniej zlokalizowane aniżeli najnowsze inwestycje. To może być przyczyna, dla której warto nabyć mieszkanie z rynku wtórnego.

Jeżeli omawiany materiał Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł, który przedstawia pokrewne treści.

Z powodu zawiłych procedur finansowych finalizowanie transakcji może jednak trwać nawet parę tygodni.


mieszkania na brochowie
Dodał: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Księgę wieczystą można obadać nie opuszczając domu. Od przeszło czterech lat funkcjonuje internetowa przeglądarka ksiąg wieczystych. Instrukcję, jak z niej korzystać, znajdziesz m.in. na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Pewne jest również nabycie gotowego mieszkania od firmy deweloperskiej. Upewnij się jedynie, czy możesz się z nią umówić u notariusza w celu przeniesienia mienia. Niestety, bywa, że budynki przez kilka miesięcy stoją skończone, jednak deweloper nie ma pozwolenia na ich eksploatację. Wtedy lepiej poczekać, aż sprawa się wyjaśni. Końcem września 2015 roku jeśli idzie o nowe mieszkania Wrocław, Kraków, Warszawa, Trójmiasto, Poznań oraz Łódź miały ich do zaoferowana łącznie ok. 11 tys. Musisz się jednak liczyć z tym, że są one mocno przesiane. Nowa oferta: link.


W nowych inwestycjach wybór kwater jest o wiele większy. W dodatku coraz częściej realizują one kryterium cenowe planu "Mieszkanie dla młodych", w ramach jakiego państwo dopłaca do kredytów na ich zakup. Dopłata zastępuje wkład własny wymagany przez banki. Gdy planujesz zakupić mieszkanko będące w budowie, koniecznie zwróć więc uwagę, czy i jaki rachunek powierniczy zaproponuje ci deweloper. Jeśli chcesz spać spokojnie, znajdź inwestycję z tzw. rachunkiem zamkniętym. Dla zaciekawionych: portal.


Jeżeli pomimo to zdecydujesz się na finansowanie mieszkania bez rachunku (bo wybór mieszkań na tym etapie jest większy, tudzież cena niższa), wiedz, że ustawa deweloperska obejmuje rozwiązania, dzięki jakim klienci bankrutującej firmy nie powinni zostać z niczym. Od czego rozpocząć poszukiwania? Najlepiej od obadania internetu, wpisując na przykład mieszkania na Brochowie.
2021/12/14, 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.