Urządzanie salonu i tarasu. Jak zrobić aby takie dwie przestrzenie wzajemnie się uzupełniały?

Planujesz remont pokoju gościnnego oraz tarasu i szukasz pomysłów. Masz już dosyć przeglądania tych wszystkich powtarzających się projektów. Może warto trochę zaryzykować oraz pobawić się taką aranżacją. Spróbować połączyć obie przestrzenie, tak aby wyszły z tego takie dwa uzupełniające się miejsca. Może się okazać, że efekt przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania.

Salon to taka reprezentacyjna część domu. Cały czas staramy się, aby dobrze wyglądał, ponieważ to w tym miejscu przyjmujemy gości i organizujemy spotkania, zapraszamy rodzinę, ale także spędzamy swój wolny czas, próbując się zrelaksować wieczorami oraz po długim tygodniu pracy. Jeśli mamy to szczęście, iż posiadamy domek jednorodzinny i oprócz tego z naszego salonu wychodzi się wprost na taras to możemy naprawdę spróbować użyć interesujących rozwiązań aranżacyjnych oraz postarać się tchnąć w tą przestrzeń więcej życie (sprawdź więcej). Po pierwsze trzeba sprawić by taras został częścią domu, a w tym wypadku pokoju gościnnego.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj (https://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/).

Aby tego dokonać należy jak najlepiej te dwie przestrzenie ze sobą połączyć. Doskonałe okażą się drzwi szklane, za ich pomocą te dwa miejsca się ze sobą scalą i nawet siedząc w salonie na kanapie, będziemy widzieć co dzieje się na tarasie.
podłoga
Dodał: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com


Duża ilość zieleni za oknem spowoduje, iż będziemy lepiej się czuć w takim miejscu. Kwiaty, drzewka, krzewy, właściwie możemy posadzić to, co nam się podoba. Najlepiej w większych donicach, do których posadzimy parę roślin. O każdej porze roku, możemy zasadzić rośliny wytrzymujące dane warunki pogodowe. Ważne by część roślin była całoroczna oraz prezentowała się pięknie nawet wtedy, kiedy na zewnątrz zimno albo prószy śnieg. W tej roli świetnie sprawdzą się stale zielone krzewy iglaste. Możemy również tak urządzić przestrzeń, by posadzka w salonie jak również na tarasie była wykonana z takiego samego materiału, wtedy jedna przestrzeń będzie przechodziła w drugą. Prócz tego zaaranżujmy nasz salon delikatnymi, naturalnymi kolorami.


Beże w kolorach ścian, brązy na meblach, biel będzie doskonała na listwy podłogowe. Doda całemu wnętrzu lekkości, przy tym całość będzie się lepiej komponować z ciemniejszą barwą ścian. Taki taras natomiast będzie się pięknie jak również bardziej przytulnie prezentował, jeśli założymy na nim oświetlenie (). Spowoduje ono, że w nocy nabierze wyjątkowego klimatu, a nie będzie właściwie ciemną plamą za oknem, jak dotychczas.
2022/06/21, 14:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.