Smart domy przyszłością nietradycyjnego budownictwa

Technologia rozwija się w niezwykle szybkim tempie i odciska coraz większe piętno na naszym życiu. Mamy już smartphony, smart zegarki i dużo innych gadżetów. Ostatnim, bardzo interesującym trendem są smart domy, które zyskują coraz większą popularność.

komfort termiczny w mieszkaniu
Dodał: IQ-Building
Źródło: http://iq-building.com.pl/
Systemy inteligentne instalowane w mieszkaniach oferują wiele praktycznych ale również rozrywkowych cech. Wszystkie urządzenia w naszym domu, które da się mają dostęp do sieci można ze sobą połączyć tak, aby tworzyły jeden ekosystem. Tak działa właśnie IoT a więc internet rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sterować kilkoma urządzeniami przykładowo za pomocą własnego telefonu bądź też wydając konkretne komendy głosowe. Inteligentne systemy ułatwiają nam zarządzanie światłem, systemem bezpieczeństwa, temperaturą oraz domową rozrywką multimedialną. W ostatnim czasie obserwujemy niesamowity rozwój tej technologii. Dzieje się tak także z powodu coraz większej dostępności i efektywności przeróżnych gadżetów tj. smartfony bądź też tablety. Przy pomocy właściwej konfiguracji oraz dostępowi do Internetu są one w stanie kontrolować dużą liczbę innych urządzeń które działają w tym samym smart systemie. Również w Polsce mamy możliwość zamieszkać w takim lokum. Jeśli chodzi o inteligentne mieszkanie Kraków czy też Warszawa oferują kilka ciekawych inwestycji, które wyposażone są w najnowocześniejsze systemy bazujące na internecie rzeczy.

Inteligentne mieszkanie Kraków to propozycja dla ludzi, którzy mają plan aby połączyć komfort nowoczesnego mieszkania z urokiem historycznego miasta pełnego zabytków. Coraz bardziej jest prawdopodobne, że taki typ budownictwa to przyszłość rynku a zatem inwestycja w smart dom może nam się później bardzo opłacić. Przed tym jednak gdy zdecydujemy się na zakup takiego lokum należy wcześniej poznać wykorzystywaną w takich budynkach technologią.

Jeśli chodzi o standard KNX Kraków ma do zaoferowania mieszkania, jakie wyposażone są w tę technologię. KNX jest globalnym standardem jaki jest wykorzystywany przy budowie inteligentnych mieszkań. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia komunikację urządzeń między sobą. Warto zatem zaczerpnąć informacji o tym czy KNX w Krakowie został użyty w domu który zamierzamy nabyć.

Zbliżone wiadomości są tutaj - więcej zobaczysz na stronie (http://www.maragency.pl/kategoria/kraty-schodowe/krata-szczelinowa-blt/87), którą także dobrze jest poznać. Naturalnie jeżeli taka kwestia jest według Ciebie użyteczna.

Decyzji o inwestycji wykonane w taki sposób własne lokum z całą pewnością nie pożałujemy.
2022/07/03, 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.