Ściany – konstrukcyjny obiekt wszystkich domów

Ściany stanowią potrzebny element, który wyznacza granice wznoszonego budynku. Ich zadaniem jest przenoszenie obciążenia, jakie tworzą dach i stropy. Właśnie dlatego murowanie ścian jest podstawowym zadaniem, od którego uzależniona jest przyszłość wznoszonej budowli.
Wykonywanie ścian można rozpocząć, kiedy wykonana zostanie izolacja fundamentów. Niezależnie od metody, jaką wykonywane będzie murowanie ścian , podstawowa warstwa powinna zostać wykonana na tradycyjnej zaprawie grubości 2-3 cm. Murowanie ścian wiąże się przede wszystkim z odpowiednim ich ustawieniem. Ściany muszą być ustawione dokładnie pionowo, a każdy z elementów składowych w każdym rzędzie powinien zostać wypoziomowany. Za sprawą tego siły, które będą oddziaływały od góry będą rozkładane równomiernie, a wznoszony budynek nie ulegnie zawaleniu jak przysłowiowy domek zrobiony z kart.
ściana
Dodał: katsrcool (Kool Cats Photography)
Źródło: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Kupując artykuły wyposażenia domu należy zwrócić atencję na oferty w sieci

kominek
Dodał: Phil Guest
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie zdecydowana większość osób żyjących w domu samodzielnie wykonuje mnóstwo prac remontowych czy też ogrodowych. Jest to dla nich sposób na spędzenie nieograniczonego czasu i faktycznie zaoszczędzenie gotówki, jakie trzeba byłoby poświęcić na ekipę remontową. Do tego jednak wymagane są przybory i urządzenia, które dobrze jest systematycznie kompletować.


Aby proces murowania ścian przebiegał odpowiednio, a dom się nie rozpadł, trzeba uwzględnić, że pustaki czy też bloczki gazobetonowe powinny być powiązane ze sobą (zbiór artykułów). Co oznacza to w praktyce? Chodzi o to, by elementy te były lokowane w następnych warstwach z charakterystycznym przesunięciem ich pionowej krawędzi przynajmniej o 4/10 wysokości elementu. Na ogół przesunięcie to wynosi około 5 do 6 centymetrów. Wielką uwagę powinno się zachować w przypadku narożników. spora grupa osób decyduje się na ściany dwuwarstwowe.

Ich typową cechą jest to, że mur stanowi element konstrukcyjny, a zrobione ocieplenie natomiast jest elementarną i główną ochroną budynku przed nadmierną utratą ciepła. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju ściany stanowią połączenie dwóch zupełnie różnych materiałów, z których każdy cechuje się innymi funkcjami (przejdź do artykułu). Jednak ich wspólne zastosowanie pomaga osiągnąć podstawowy cel, jaki stawia się przed tego rodzaju ścianami. Ściany dwuwarstwowe mają bowiem za zadanie stworzenie solidnego, energooszczędnego domu. Warto zatroszczyć się więc, by tego typu ściany (polecam tynk dekoracyjny dekorianhome) znalazły się w budowanym domu. Dzięki temu będziemy mogli w poważnym stopniu zmniejszyć wydatki na ogrzewanie pomieszczeń. A to jest dla wielu osób naprawdę niezmiernie ważne. Nawet niewiele mniejszy rachunek może okazać się wielką ulgą dla portfela.
2022/05/06, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.