Nocny ogród

Letnie miesiące to czas, kiedy chętnie spędzamy chwile po pracy w ogrodzie. Rozpalamy grilla, zapraszamy przyjaciół i w taki sposób relaksujemy się. Nikt jednak nie lubi siedzieć przy stole w totalnych ciemnościach, dlatego warto pomyśleć o delikatnym oświetleniu ogrodu.
Należy zrobić tak, by światła były dopasowane do stylu naszego domu i do otoczenia. Gdy zamieszkujemy w starym budynku można zamontować lampy ogrodowe retro. Jeśli nasz dom to nowoczesna budowla idźmy bardziej w kierunku oświetlenia w takim stylu. Ogród jest przedłużeniem domu, więc należy przywiązać do jego aranżacji przynajmniej taką samą uwagę. Zapamiętajmy żeby nie przedobrzyć. Zbyt intensywne światło sprawi, że nastrój późnych spotkań nie będzie przyjemny. Nikt nie lubi przecież czuć się jak na stadionie.

Pomyśl o oszczędnościach

Nikt nie ma ochoty wydawać dodatkowego majątku na światła w ogrodzie. Energia elektryczna nie jest tania, ale jeśli pragniemy mieć w ogrodzie światła możemy wybrać inne rozwiązanie. A mianowicie lampy solarne do ogrodu. Nie potrzebują one wpięcia do żadnego gniazdka, ponieważ ich akumulatory ładują się za dnia dzięki słońcu.

Sprawdź też

Ogród to nie tylko rośliny

Lampy ogrodowe
Dodał: garryknight
Źródło: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Podmiejski dom to dla większości największe marzenie o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Aczkolwiek, aby nasz dom dawał nam nas cieszył, warto zadbać również o teren dookoła. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie ważne jest trafne oświetlenie zewnętrzne budynku. Poprawnie rozstawione lampy ogrodowe podkreślą walory nawet niewielkiego ogródka, a z okazałego ogrodu dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.


Pamiętajmy jednak przy zakupie, aby wyszukać lampy dobrej jakości. Tylko te zagwarantują nam dobre światło. Bywa, że lampy solarne świecą nikłym światłem, a przecież zależy nam na tym, żeby jednak widzieć cokolwiek dokoła.

Gdzie zamontować światła?

Oświetlenie w ogrodzie to świetny pomysł. Nie tylko pozwala nam na przyjemne spędzanie czasu z sąsiadami ale również pięknie podkreśla wygląd domu i ogrodu. Możemy zdecydować się na przykład na podświetlenie drzew od dołu, albo na założenie lampionów na gałęziach. Jeżeli tylko dobrze dostosujemy natężenie światła możemy osiągnąć powalający rezultat „świecących drzew”. Jeżeli nie mamy drzew w ogrodzie dobrze jest zdecydować się na niewysokie lampy stojące albo na przykład na zamontowanie świateł na pergoli czy altanie - jeżeli oczywiście tego typu elementy mamy w ogrodzie. Warto zamontować w ogrodzie światła. Na pewno będzie przyjemniej.
2019/10/22, 08:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.