Jakie są szanse rozwoju dla pracowników branży budowlanej

Wielu ludzi marzy o studiowaniu na uczelni wyższej na kierunku architektonicznym. Projektowanie budowli lub pomieszczeń zdaje się być ogromnie ciekawym i rozwijającym zajęciem. Studia architektoniczne cieszą się niezmienną popularnością.


plan budowy
Kierunek architektura i urbanistyka dostępny jest na uczelniach technicznych.

Jeżeli spodobał Ci się wpis, który właśnie widzisz, to z pewnością zabsorbuje Cię także ten serwis. On również prezentuje zbliżony temat.

Architekturę wnętrz natomiast w większości miejscowości można studiować na uczelniach artystycznych. Żeby zostać studentem kierunku architektura, trzeba spełnić szereg wymagań. Wbrew temu, co niektórzy sądzą, nie jest to kierunek prostu. Na każdy z typów architektury wymagana jest umiejętność rysunku. O powodzeniu kursów o tym charakterze świadczy duża częstotliwość wyszukiwania fraz typu „kursy rysunku w Krakowie”.

Architektura na ASP

Akademie Sztuk Pięknych, jak już zostało nadmienione, w większości przypadków organizują studia na kierunku architektura wnętrz. Wymagania, jakie należy spełnić są inne niż w przypadku politechniki. () Trzeba oczywiście posiadać umiejętność rysunku, jest to jednak rysunek o charakterze bardziej artystycznym niż w przypadku rekrutacji na politechnikę. W porównaniu do uczelni technicznych znacznie mniejsze znaczenie mają przedmioty ścisłe, a większy – na humanistyczne i historię sztuki. Architektura wnętrza ASP jest więc przeznaczona dla tych, którzy potrafią dobrze rysować, a jednocześnie na przykład mają problemy z matematyką i pozostałymi dziedzinami ścisłymi.

Architektura na politechnice

Uczelnie techniczne w większości przypadków organizują kierunek o nazwie architektura i urbanistyka. Jest to tryb trwający trzy i pół roku, po którym ma się stopień inżyniera. Następnie można zapisać się na studia magisterskie. Architektura na politechnice to kierunek, gdzie największy nacisk kładzie się na przedmioty ścisłe i techniczne. Z tego powodu wielu studentów po krótkim czasie zmienia kierunek studiów. Umiejętność rysowania również jest niezwykle istotna, jednak jest to rysunek o trochę innym charakterze niż w przypadku ASP. Musi on mieć charakter techniczny, aspekty artystyczne są tutaj na drugim planie, będzie to przydatne do robienia projektów jak . Także w tej sytuacji lekcje rysunku mogą okazać się pomocne. To przydaje się też później np. gdy zawodowo architekt używa programy do projektowania wnętrz. Należy także wiedzieć o tym, że po skończeniu studiów należy przejść dodatkowo szereg szkoleń, by można było zacząć pracować jako architekt.
2022/07/02, 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.