Dlaczego stolica Dolnego Śląska to miasto sukcesu? Co o tym decyduje i jaka jest przyszłość miasta?

Przez dekady niedobrze się działo w stolicy Dolnego Śląska. W mieście, zniszczonym przez Drugą Wojnę Światową, nie było perspektyw na przyszłość. Miasto niszczało, a wszystkie siły skupiono na odbudowie Warszawy. Tak było przez cały okres realnego socjalizmu.


Lata dziewięćdziesiąte także nie zwiastowały niczego dobrego. Do połowy lat dziewięćdziesiątych nie można było dostrzec pozytywnych zmian. Paradoksalne, największe nieszczęście od zakończenia wojny – powódź tysiąclecia – przyniosła oczekiwane zmiany, które trwają po dziś dzień.


Historyczny potop nie był oczywiście jedynie problemem wrocławskim, bo jego skutki były odczuwalne w całej południowej Polsce, a także na inne państwa, na przykład, Czechy.

Czy myślisz o lepszym zgłębieniu analizowanego tutaj wpisu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę, która też niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Wrocław jednakowoż, z racji położenia nad Odrą, ucierpiał najbardziej z dużych ośrodków miejskich.
Budowa
Dodał: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Miasto, które nie wyglądało zbyt estetycznie nagle zostało zalane. Zdjęcia zalanego Wrocławia obiegły cały świat, zaniedbane miasto dotknął kolejny kataklizm. Jak się jednak następnie okazało było to początek końca wszystkich nieszczęść, które dotknęły Wrocław.


budowa - stykówka
Dodał: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki funduszom na odbudowę Wrocław zaczął się sukcesywnie zmieniać. Dobre gospodarowanie miastem i środkami przeznaczonymi na odbudowę, spowodowało, iż Wrocław w ciągu blisko dwóch dekad stał się wizytówką południowo-zachodniej części Polski. Wrocław szturmem wdarł się do czołówki najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce, co więcej, w wielu rankingach ustępuje tylko stolicy. Wrocław zyskał swój niezwykły charakter, a ludzie (w większości przesiedleńcy ze Wschodu) mogli poczuć się jak u siebie. Aktualnie Wrocław to jeden z najbardziej popularnych ośrodków akademickich w Polsce. Choć niż demograficzny powoli daje o sobie znać, to we Wrocławiu jest jakby nieobecny – masa studentów to znak rozpoznawczy tego miasta. Co więcej, błyskawicznie rozwija się rynek nieruchomości, bo coraz więcej osób pragnie mieć nowe mieszkanie we Wrocławiu, a studenci – co oczywiste – własne lokum na czas studiowania. W cenie są szczególnie kawalerki i mieszkania dwupokojowe, lecz również mieszkania 3-pokojowe we Wrocławiu więcej o mieszkaniach 3 pokojowych we Wrocławiu znajdują swoje uznanie.


Wydaje się jednak, że wszystko co najlepsze dopiero przed Wrocławiem.
Co prawda, organizacja Euro 2012 była wielkim wyzwaniem, ale już za rogiem czai się kolejne również prestiżowe wydarzenie – rok i 2016 i Wrocław jako Europejska Stolica Kultury.

Masz chęć zwiększyć swoją wiedzę i przejrzeć następne posty na ów temat? To fantastycznie - wejdź zatem na hiperłącze do www (http://www.oknar-internorm.pl/dlaczego-warto/idealne-polaczenie-systemow) i przejdź do ciekawej witryny.

To będzie kolejne potwierdzenie niezwykłego skoku cywilizacyjnego Wrocławia i dowód na to, że miasto jest doceniane na kolejnym froncie. Wszystko co najlepsze jeszcze przed Wrocławiem!
2019/11/22, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.