Dachy zielone to obecnie niezmiernie modna i pomagająca środowisku odpowiedź dla tradycyjnych dachów

Obecne budownictwo oferuje niezmiernie różne, częstokroć ciekawe rozwiązania. Zwłaszcza, kiedy chodzi o dachy, da się zauważyć wzrastający trend na coraz to różnorodne pokrycia i kształty. Jednym z tych wyjść są dachy zielone - potocznie nazywane odwróconymi. Są one specjalnymi pokryciami dachowymi, składającymi się z dużej ilości powłok.

Zielona dachówka
Dodał: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Na wierzchu znajduje się podłoże gruntowe na którym mogą rosnąć rośliny. Każdy tego rodzaju dach stanowi miejsce dla funkcjonowania organizmów i może on być formowany w zbliżony sposób, jak działki. Przy dużych terenach dachy zielone mogą posiadać potężne rozmiary i odgrywać rolę przestrzeni wypoczynkowej, z drzewami, trawnikami i ścieżkami. Zwłaszcza w sezonie zimowym dachy zielone przeciwdziałają dużym utratą ciepła, a w porach letnich ochraniają budynek przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Mają one membranę, który ubezpiecza przed wahającymi się i zróżnicowanymi temperaturami, co przedłuża użytkowanie takiego dachu(zobacz wpusty dachowe) - więcej na MEGAStyro.pl. Jeżeli zaś chcemy zrobić taki dach, to niezbędnym tworzywem, który umożliwi i uprości odpowiednie położenie warstw dachowych jest styropian spadkowy. Jest on dedykowany do profilowania przestrzeni płaskich, takich jak tarasy i ogrody, czy dachy oraz innych, takich gdzie pragniemy nadać spadek i właściwe pochylenie. Zasadniczo jest to wykonywane zwłaszcza dla odprowadzenia wody z opadów i rozprowadzania jej do rynien i otworów spustowych.

Nasz kluczowy artykuł (http://instalacjefotowoltaiczne.com/domowa-elektrownia-sloneczna-fotowoltaiczna/) ?podoba Ci się To fantastycznie, gdyż na nowej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie więcej tego typu postów.

Zastosowany styropian spadkowy jest ekonomiczniejszym rozwiązaniem, niż między innymi robienie skosów w strukturze dachu w czasie jego budowania - więcej tutaj.

Ze względu, iż produkt ten jest niesamowicie leciutki, to pomniejsza ładunek kładziony na dach a w dodatku jest błyskawiczny i prosty w montażu, poprzez klejenie lub złączanie mechaniczne. Kolejną oczywistą kwestią, jaką daje styropian spadkowy jest zdobycie niesamowitej izolacji termicznej, która chroni w dodatku dach przez warunkami pogodowymi w w każdym sezonie roku. Zielone dachy nie tylko niesamowite wyjście technologiczne, ale również estetyczne i przynoszące wiele pożytku dla środowiska, naturalne projekty. Tworzą one przestrzeń do funkcjonowania i rozwijają coraz to częściej spotykany trend w nowoczesnej architekturze.
2019/12/02, 13:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.