Wymiana okien na nowe – drewno versus. plastik

Okres letni to moment dla tzw „polskiego urlopu” – kiedy rzesze Polaków zamiast na należny relaks zaczyna planować albo już przechodzi do remontu.
żarówki
Dodał: David Carroll
Źródło: http://www.flickr.com
Poza kompleksową modernizacją pokoi rok rocznie na szczycie listy „rzeczy” do zmiany znajdując się okna, a raczej ich zmiana. Zimne miesiące nadchodzą coraz szybciej, więc dla wielu wymiana okna na nowe nie stanowi możliwej opcji lecz mus.


Przed kupnem nowego okna musimy sobie odpowiedzieć w kwestii – jaki wariant sprawdzi się w naszym przypadku, czy będą to okna plastikowe czy może drewniane? Obydwie opcje mają zarówno swoje plusy jak i wady. Okna plastikowe zazwyczaj znajdują się na niższym pułapie cenowym niż ich drewniane odpowiedniki. Plastikowe modele zaliczają się również do najbardziej powszechnych. Jest to swego sortu sprawdzona opcja, która doskonale odnajduje się w dowolnym mieszkaniu. Okna > rzuć okiem plastikowe potrafią zachować swoją funkcjonalność na długi czas po zamontowaniu zapewniając ciepło oraz zmniejszenie przyszłych wydatków wiążących się z ogrzewaniem. Plastikowe warianty to błyskawiczne wyjście z sytuacji. Dowiedz się więcej na temat: Galio - plastikowe okna (http://www.mig-rolety.pl/).


Sprawdź też

Plusy i minusy płaskich dachów, podstawowe techniki i rozwiązania stosowane przy takich konstrukcjach

membrany dachowe
Dodał: Marma Polskie Folie
Źródło: Marma Polskie Folie
Jednymi z najchętniej wybieranych odmian dachów są wersje spadziste. Posiadają one dużo zalet i doskonale będą się sprawdzać w większości budynków. Dobrze będą sobie dawać radę z odprowadzaniem wody, a dzięki temu że mają spadek nie potrzebują dużej szczelności między elementami pokrycia, dzięki czemu nie wymagają równocześnie najwyższej jakości materiałów. wolne od wad - koszt wykonania dachu spadzistego jest znacznie większy niż wersji płaskiej, oprócz tego są spore kłopoty z konstrukcją, jeżeli dach jest bardziej skomplikowany.


Jeżeli, jednak wymagamy nie tylko praktyczności, ale również lepiej zaakcentowanej zjawiskowości i mamy w zanadrzu obszerniejszy budżet, to warto zapoznać się z opcjami jakie prezentują sobą okna drewniane. Framuga wykonana z wysokiej jakości drewna w niczym nie ustępuje tym wytworzonym z plastiku, a często je przewyższa pod względem jakości. Jednak odbija się to w kosztach.


Okna drewniane to bardziej wyszukane rozwiązanie.


W zależności od decyzji warto wykorzystać okres letnich okazji na lepsze zorientowanie się w wariantach dostępnych w sklepach (zobacz na stronie), nawet jeśli nasz „polski urlop” przypadnie dopiero w przyszłym roku.
2018/05/16, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.