W jaki sposób założyć zielnik w swojej kuchni?

ogródek na parapecie w pomieszczeniu kuchennych? To wcale nie kłopotliwe! Woniejąca ziołami kuchnia będzie inspirującym miejscem dla twych nowych pomysłów kulinarnych, natomiast świeże listki sprawią, że z rzadka sięgać będziesz po opakowania z suszonymi przyprawami.
Dekoracja mieszkania na sprzedaż
Dodał: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com


Kto chociaż raz spróbuje zaprojektować własny zielnik, ten z pewnością nie będzie mógł sobie wyobrazić żywota bez unikalnego aromatu świeżych ziół. Ich woń błyskawicznie opanowuje całe pomieszczenie, zmieniając dom w zielone miejsce. Domowe rośliny na ognie to nie wyłącznie metoda na ubogacenie smaku Twoich dań, ale też świetny pomysł na efektowny fragment aranżacji wnętrza.


Kosiarka samojezdna
Dodał: Stiga
Źródło: www.stiga.pl


Koło   Kamień Ciosany Realit
Dodał: Bruk-Bet
Źródło: Bruk-Bet


Jak założyć swój zielnik? Najistotniejszy będzie na pewno Wybór należytego miejsca. Ziółka w doniczkach nie chcą wschodzić bez ciągłego dopływu światła, zatem dobrze nada się do tego celu kuchenny parapet.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (www.nawadnianie.pl/) publikującym podobne treści. Są równie emocjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Zielnik w pomieszczeniu bez okna nie będzie szczęśliwym pomysłem – bez słonecznego światła rośliny poczną żółknąć już po paru dniach. W owym przypadku ogród domowy korzystniej zrobić na przykład na tarasie. Dobrze byłoby wygospodarować również nieco miejsca na kuchennym blacie, blisko okna. Poniektóre roślinki uwielbiają bowiem półcień, natomiast nadto ostre słońce może poparzyć listki. Jeżeli szukasz oryginalnych rozwiązań dla swego wnętrza kuchennego, możesz wykroić w blacie dodatkowe otwory na doniczki. W ów sposób ziółka „wtopią się” w parapet.
Prócz dostępu do światła, najistotniejszy jest też wybór stosownych donic. Nie powinny być nazbyt głębokie – ziółkom starczy nawet donica o głębokości 20 centymetrów. Kreując swój zielnik w kuchni, będziesz miał duży wybór kształtów pojemników.
2020/08/27, 09:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.