W jaki sposób możemy być dekoratorem wnętrz? Jakimi cechami powinien się odznaczać tego typu specjalista?

Wiele ludzi zastanawia się, co zrobić, żeby być dekoratorem wnętrz? Czy trzeba posiadać zrobione jakieś kursy? To jedynie niektóre pytania, jakie pojawiają się u ludzi chcących zajmować się taką dziedziną wiedzy. Kwalifikacje, jakie pozwalają na wykonywanie pracy dekoratora możemy uzyskać przez skończenie właściwych kursów, a przede wszystkim studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Czasem można znaleźć również zajęcia w szkołach policealnych jak również liceach plastycznych.


Jednak czasami pojawia się wątpliwość, czy posiadanie dyplomu wyższej uczelni faktycznie jest konieczne? Profesja dekoratora wnętrz u nas nie jest zawodem licencjonowanym oraz regulowanym, dlatego brak ukończonych studiów nie powoduje jakiś sankcji. Jednocześnie, w takim zawodzie to nie sam dyplom jest bardzo ważny, ale przede wszystkim liczy się ten wyjątkowy dar, wyczucie smaku jak również estetyki.

Zainteresował Cię rozważany tu temat i poszukujesz poza tym dodatkowych wiadomości? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie.Arhitekt wnętrz
Dodał: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Oczywiście osoby, które poszukują dekoratora wnętrz powinny sprawdzić wszystkie kwalifikacje danej osoby, jednak najważniejsze w tym zawodzie jest portfolio, czyli wcześniejsze prace. Gdyż to tam bardzo dobrze widać, czy odpowiada nam dany styl, czy podobają nam się pracę. Jednakże prze wzgląd na charakter wykonywanej pracy, dekorator wnętrz powinien odznaczać się twórczością, kreatywnym myśleniem, a także zdolnością zjednywania ludzi. To dość często niezbędne, gdyż jest to stała praca z ludźmi, a jeżeli ktoś nabierze do nas zaufania, to będziemy mogli liczyć na zlecenie.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady zamieszczone pod tym linkiem. Z pewnością znajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Jeżeli zaś będziemy wyróżniać się talentem, lecz będziemy mało kontaktowi, to możemy mieć problem, by przetrwać na rynku. Czytaj więcej.


Bardzo istotna w takim zawodzie jest wyobraźnia przestrzenna, co oznacza zdolność do wytworzenia w umyśle obrazu zgodnego z jego faktycznym wyglądem. Osoba, gdy pracuje w tym zawodzie powinna do tego mieć ogromną wiedzę z różnych dziedzin sztuki i dobrze je razem łączyć. Szalenie
istotna jest ciekawość, potrzeba próbowania nowych rzeczy oraz podążania za najnowszymi trendami. Osoby, które poszukują najlepszego specjalisty na pewno trafią na właściwą osobę, szczególnie w większych miejscowościach mamy wielu dekoratorów, jak architekt wnętrz Warszawa.
2020/08/26, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.