W jaki sposób bezpiecznie kupić nieruchomość na wtórnym rynku?

Kupno apartamentu na wtórnym rynku czy działki pod budowę domku wiąże się z wieloma obowiązkami.


Przede wszystkim należy skontrolować, czy jednostka, od której kupujemy, jest posiadaczem mieszkania, a jeśli sprzedawca działa poprzez pełnomocnika – czy ten jest odpowiednio umocowany.


Posesor Nieruchomości
Dodał: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com


Powinniśmy zobaczyć zatem księgę wieczystą, a także sprawdzić, czy kupowane przez nas mieszkanie nie będzie zadłużone (dla przykładu poprzedni właściciel nie płacił od jakiegoś czasu czynszu). W tym celu trzeba zażądać od sprzedającego należytego poświadczenia wystawionego poprzez wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnię mieszkaniową.

Czy spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w serwisie czyszczenie kostki brukowej poznań, gdyż one również mogą być dla Ciebie niezwykle interesujące.

To jednakże nie koniec: by nie nabyć lokum z niechcianymi mieszkańcami, trzeba zadbać także o to, by na dzień sprzedaży sprzedawca zaprezentował aktualne poświadczenie z urzędu miasta o wymeldowaniu się wszelkich rezydujących w lokalu ludzi Dokument ów należy okazać także notariuszowi, który powinien zrobić właściwą wzmiankę o tymże fakcie w akcie notarialnym. W którym miejscu szukać działki Drawsko Pomorskie? Najlepiej w sieci.


Działki wielorodzinne
Dodał: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com


Zakup działki to poważna decyzja jaką trzeba dobrze przemyśleć.

Czy potrzebujesz kolejnej dawki tego typu wiadomości przedstawianych w podobnie komfortowy sposób? Nic trudnego - kliknij ten link - zalecam ten artykuł (https://dekorianhome.pl/farby-ceramiczne).

Działkę najrozsądniej nabywać jesienią, albo najpóźniej końcem zimy Wtedy do wiosny pozyskamy wszelakie formalności związane z budową domu i gdy tylko przylecą bociany, będziemy mogli wetknąć pierwszą łopatę w miejscu przyszłego budynku.


Sprawdź też

Czy namyślamy się nad tym, aby posiadać ściany jednowarstwowe?

ściany jednowarstwowe
Dodał: Archon+
Źródło: Archon+
W czasie budowania domu istotnych jest dużo różnych kwestii, a co się z tym łączy, powinniśmy się nad nimi wszystkimi bardzo uważnie namyślić.


Kiedy kupimy działkę jesienią, to poza tym, że będziemy mieli całą zimę na załatwienie wszelkich formalności powiązanych z zezwoleniami na budowę, etc., będziemy jeszcze mieli możliwość przed kupnem zobaczenia nieruchomości zachodniopomorskie w godzinie „mokrej”.


,
2020/07/31, 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.