Tynkowanie elewacji domku. Najważniejsze wytyczne

Zewnętrzne tynki cienkowarstwowe cieszą się wziętością wśród osób budujących domy. Kreują gustowną, ozdobną warstewkę na elewacji, a równocześnie świetnie zabezpieczają warstwę izolacyjną.
Ich aplikowanie wymaga biegłości, toteż tynkowanie lepiej powierzyć kompetentnym wykonawcom. Zanim jednakże zamówisz fachowca, dobrze jest poznać wytyczne aplikacji tynków.


kominek
Dodał: Prakto
Źródło: Prakto
W handlu dostępny jest dziś obfity wybór gładzi cienkowarstwowych – w zależności od wymogów możesz zdecydować się m.in.

Sprawdź poza tym takie ciekawe wskazówki (http://www.zcipajos.pl/oferta/odkurzacz-centralny), które znajdziesz pod tym odsyłaczem - one także rozpatrują to zagadnienie.

na elewacje silikonową względnie silikatowo-silikonową: – Wyroby różnią się co prawda własnościami, lecz ich aplikacja jest identyczna i - co najistotniejsze - w przeciwieństwie do gładzi tradycyjnych stosunkowo szybka, gdyż wymaga wykonania jedynie jednej warstwy. Zadanie to nastręcza jednak biegłości, dlatego najlepiej powierzyć je fachowcom. Cała oferta DKRM: elewacje wrocław.

Zainteresowała Cię taka wiadomość? Jeśli chcesz zobaczyć więcej, sprawdź na serwisie (http://www.wuko-adamczak.pl/kontakt/) pozostałe artykuły, one również są na opisywany temat.

/J]

W przypadku nakładania tynków cienkowarstwowych newralgiczne przesłanie ma należyte przygotowanie podłoża. Winno ono być przede wszystkim suche, solidne i wolne od defektów. W przypadku konieczności trzeba je dokładnie oczyścić i wzmocnić preparatem gruntującym. Na tak przyszykowane podłoże należy nałożyć masę podkładową. Ochroni to wewnętrzne warstwy fasady (w tym warstwę ocieplenia), a z drugiej podniesie przyczepność powłoki, co z kolei uprości aplikację tynku ozdobnego.


Sprawdź też

Co począć, kiedy jest zbyt zimno albo zbyt gorąco? W jaki sposób można z taką pogodą walczyć?

klimatyzatory
Nie trzeba być znawcą pogody, aby wiedzieć, że w Polsce mamy kapryśną pogodę. Mawiamy o sobie, iż jesteśmy narodem, który ciągle narzeka - jak jest za zimno, to chcemy upałów, jak już są upały oraz długie wyczekiwane lato, marzymy, żeby było zimniej.


Przed nałożeniem masę podkładową trzeba zabarwić na kolor zbliżony do koloru tynku nawierzchniowego – zabezpieczy to jego nawierzchnię przed prawdopodobnymi przebarwieniami, które mogą się pojawić w czasie zacierania tynku.
Fasady wentylowane tworzy podkonstrukcja, warstwa izolacyjna ściany (z wełny mineralnej) a także okładzina zewnętrzna. Istotą będzie luka wentylacyjna, zachowana między powłoką izolacyjna a okładziną.
2019/12/04, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.