Promienniki podczerwieni zastosowane jako alternatywne ekologiczne i ekonomiczne źródło ciepła w różnych wnętrzach

W ostatnim czasie sporo mawia się o potrzebie poszukiwania rentownych oraz wydajnych generatorów ciepła.


Najlepsze propozycje dla mieszkań


Właściciele mieszkań poszukują rozwiązań, które zapewnią im nie tylko najlepszy komfort, związany z dokładnym ociepleniem wnętrz, ale również oszczędność środków pieniężnych.
Baczniejszą uwagę poświęca się także ochronie środowiska i zastosowaniu alternatyw ekologicznych, które w jak najmniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne. Popularne kotły węglowe zasilające centralne ogrzewanie coraz częściej zastępuje się odmiennymi możliwościami. Przykładem ogrzewania, które w znacznym stopniu odciąża środowisko naturalne są promienniki podczerwieni, które w ogrzewaniu pożytkują zasilanie elektryczne lub gazowe.


Schody ogrodowe
Dodał: subactive photo
Źródło: http://www.flickr.com/photos/subactive/3018426616/


Z promiennikiem stanie się ciepło i przyjemnie


Promienniki ciepła z powodzeniem mogą być instalowane w lokalach wewnętrznych, takich jak powierzchnie mieszkaniowe, magazynowe, hale produkcyjne, obiekty sportowe, kościoły, markety oraz inne obiekty handlowe czy gastronomiczne. Należy także wspomnieć, że ta postać ogrzewania równie dobrze sprawdza się w przypadku powierzchni zewnętrznych takich, jak ganki, ogródki restauracyjne, namioty, altany czy szklarnie. Promienniki podczerwieni sprawdzają się też w budynkach gospodarczych, przy pielęgnacji zwierząt i roślin. Wśród promienników podczerwieni wymienia się promienniki elektryczne oraz promienniki gazowe. Producenci tego rodzaju sprzętu zapewniają, że urządzenia tworzone na bazie promienników podczerwieni są najbardziej opłacalne pod względem wydajności. Dużym atutem tych urządzeń jest natychmiastowe działanie, które gwarantuje prędkie uczucie ciepła. Promienniki podczerwieni w przeciwieństwie do innych urządzeń grzejących nie ogrzewają powietrza w lokalach, lecz skupiają się na ogrzewaniu osób oraz produktów znajdujących się w zasięgu działania lampy. Z racji że technologia stosowana przez promienniki ciepła korzysta z fal światła z obszaru poniżej czerwonego obszaru widzialnego światła, często porównywane są one do ciepła emitowanego przez słońce.


Wybrać najlepszą propozycję dla lokalu


Decydując się na kupno promienników podczerwieni, należy zdecydować, czy lepsze okaże się urządzenie zasilane gazem czy energią elektryczną. Promienniki elektryczne mają postać grzałki osłoniętej ładnym panelem. Powierzchnia grzałki nagrzewa się do temperatury kilkuset stopni Celsjusza, co powoduje emisję promieniowania podczerwonego.
Promieniowanie nie jest widoczne dla człowieka, jednak można je wyczuć w postaci ciepła. Promienniki gazowe z kolei występują w dwóch modelach: ceramicznych lub rurowych. Promienniki mogą być na stałe zainstalowane do ścian albo sufitów, jak też mieć formę przenośną i występować w postaci reflektorów czy parasoli grzewczych.
2023/01/05, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.