Odpowiednie nawożenie trawników, czyli w jaki sposób dbać o trawnik?

Odpowiednie nawożenie trawników sprawi, iż będzie on wyglądał faktycznie ładnie i niejedną osobę zachwyci ciemnym zielonym kolorem. Chociaż by tak było, trzeba wiedzieć czym nawozić trawnik, jak często to robić oraz jak dobrze o niego dbać.


W dzisiejszych czasach w sklepach ogrodniczych odkryjemy niejeden nawóz do trawy.


Rozróżniamy nawozy w płynie lub nawozy granulowane, są one ogromnie bezproblemowe w użytkowaniu, więc mnogość osób wybiera naturalnie te typy nawozów. Istnieją także nawozy pyliste, jednakże w zestawieniu z poprzednimi są one znacznie trudniejsze w użytkowaniu. Zdołamy również wybrać nawozy specjalistyczne i nawozy uniwersalne.


nawóz do trawy
Dodał: Ter Steege Poland


apartamentowiec
Dodał: Mielno Holding - Firmus Group
Źródło: Mielno Holding - Firmus Group


Jak często nawozić trawnik oraz jak na przykład to robić? Trawnik najlepiej nawozić mniej więcej 3-4 razy w sezonie, przy nawożeniu pożądane byłoby użyć różne rodzaje nawozów, zaś nie bez ustanku jeden.

Nie czekaj i przeczytaj zawarte tu uwagi na nasz temat. To z pewnością są warte Twojego zainteresowania informacje - zwyczajnie kliknij tutaj.

Nawozu nie można stosować na oko, bo rezultaty mogą nie być tak zadowalające, jak byśmy potrzebowali. Należałoby uprzednio zrobić analizę gleby, w trakcie której eksperci ustalą, jakie potrzeby nawozowe ma nasz trawnik. Pożądane byłoby również co około 2-3 lata sprawdzić, jakie jest pH podłoża. Jeżeli jest zbyt kwaśne, wypada wykonać odkwaszanie trawnika specjalnym wapnem, jakie jest ofiarowane do tego rodzaju prac. Jeżeli za to trawnik będzie posiadał za małe zakwaszenie, wtenczas użytkujemy specjalne nawozy zakwaszające, które także odszukamy bez problemu w sklepach ogrodniczych, również Internetowych.


Niewątpliwie odszukamy nawóz do trawy, który spełni nasze oczekiwania i będzie wybornie wpływał na design naszego trawnika.


Sprawdź też

Kwiaty chryzantem średniokwiatowe - a więc, co warto na ich temacik mieć pojęcie

chryzantemy średniokwiatowe
Dodał: Sandra Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Co dobrze jest wiedzieć na temacik chryzantem poza faktem, że to bardzo piękne kwiatki? Jakie to bywają chryzantemy "średniokwiatowe" i w czym występują? Gdzie możemy bez problemu zakupić chryzantemy, a dokładnie ich sadzonki? Czy owe kwiatki bywają typowo polskie? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżo co wypisanego felietonu!


Wspomniane wewnątrz temacie chryzantemy średniokwiatowe, to w rzeczywistości chryzantemy "Doniczkowe Średniokwiatowe", czyli rozmawiając króciutko, jest to jedna z trójki odmian chryzantem (pozostała dwójka jest to "wielokwiatowe" oraz "drobnokwiatowe"), której to charakterystyczna cecha to dokładnie średnia wielkość kwiatków, które najczęściej są sytuowane wewnątrz napomkniętych przed chwila doniczkach.


Pamiętajmy jednakże, iż powinniśmy dobrze poznać jego potrzeby, natomiast profesjonalna pielęgnacja trawnika nie zawsze jest prosta oraz różni się w zależności od pory roku. Wskutek tego nie wybierajmy nawozów nierozważnie, nie bierzmy pierwszego lepszego nawozu do trawnika, ale zorientujmy się uprzednio, jakie nawozy będą najlepsze.
2020/09/04, 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.