Odbiór mieszkania od wykonawcy

Po zwieńczeniu budowy przychodzi okres na odbiór techniczny wybudowanego dla nas gniazdka. Wykrycie, odnotowanie i wierzytelność dewelopera do naprawy odkrytych defektów i niedoróbek, uchronią nas przed poniesieniem dodatkowych wydatków po wprowadzeniu się do mieszkania. W toku odbioru mieszkania od dewelopera, klient ma prawo sprawdzić zgodność gniazdka z zastrzeżeniami, które pozostały zarejestrowane w umowie z deweloperem.


Nowy blok mieszkalny
Dodał: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przebiega Odbiór mieszkania od developera
Powinno się taki odbiór zrealizować rzetelnie, żeby znaleźć przypuszczalne defekty mieszkania, a również sprzeczności z zapisami umowy. Na spotkanie z reprezentantem dewelopera wolno i powinno się przyprowadzić eksperta. Odbiór mieszkania od dewelopera warto wykonać się w ciągu dnia, gdy mieszkanie rozjaśnione jest światłem dziennym. Dzięki temu wiele łatwiej zobaczyć każde ułomności.

W umowie kupna, zawsze zdefiniowany jest precyzyjny metraż mieszkania . Jest to określane na podłożu planu, ponieważ mieszkania (sprawdź nieruchomości Archicom Polska S.A.) wielokrotnie wyprzedawane są jeszcze w trakcie budowy budynku mieszkalnego. W czasie przyjęcia technicznego, należałoby szczegółowo zmierzyć ogólny metraż, czy zgadza się z tym napisanym w umowie. Umowa deweloperska niejednokrotnie wyznacza też standard wykończenia mieszkania - baltic park -. Wyjścia gorszego typu rodzą roszczenia ze strony odbiorcy o wymianę odpowiednią z umową, czy też spadek wartości lokalu.

Kiedy poświadczymy, że materiały spełniają napisane w umowie standardy, powinno się sprawdzić także, czy żadne detale nie zostały uszkodzone w procesie budowy. Specjalną obserwację trzeba zwrócić na okna, drzwi i podłogi, a też baterie w toalecie i kuchni.


Mieszkanie - odbiór techniczny
Trzeba przetestować funkcjonowanie każdych detali instalacji elektrycznej, włączników, kontaktów, elementów oświetlenia. Należałoby również sprawdzić, czy ściany mają dobry pion i poziom, a też czy podłogi nie posiadają niewidocznych dla oka pochyleń. Następny detal, jaki trzeba przetestować to wentylacja. Należyte odprowadzanie powietrza jest przede wszystkim istotne w łazience i kuchni. W procesie odbioru mieszkania od dewelopera robi się raport, w którym odnotowuje się wszystkie niezgody z umową, projektem mieszkania i wzorcem wykończenia. Więcej informacji
2018/03/14, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.