Odbiór mieszkania od dewelopera

Każdy chciałby, ażeby jego nowiutkie mieszkanie było idealne i miało żadnych usterek. Rozmaite defekty i niedoróbki wynikają zazwyczaj z braku właściwej staranności ze strony dewelopera.


Są to różnice między stanem faktycznym lokalu, a dokumentacją lokum, jaka wynika z wcześniej zatwierdzonej umowy deweloperskiej.


Sprawdź też

Wciągarki elektryczne są potrzebne w każdej nowoczesnej firmie budowlanej, z kolei drabina ewakuacyjna musi być zamontowana na prawie każdym budynku

wciągarki elektryczne
Dodał: Mike Krüger
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli od dawna prowadzisz firmę budowlaną to najwyższy czas, aby zastanowić się nad tym co mogłoby przyczynić się do ulepszenia i przyśpieszenia pracy


odbiory techniczne mieszkań
Dodał: Bios
Źródło: http://pl.wikipedia.org


Zanim umówimy się na odbiór mieszkania od dewelopera, należałoby na ten moment należycie się przygotować. Na przyjęcie lokalu winniśmy zabrać umowę, plan lokum, projekt instalacji, ale przede wszystkim fachowca z dziedziny budowlanki, aby asystował nam podczas czynności odbioru - link na stronę. Jakąkolwiek czynność powinno się wykonać bez pośpiechu i w sposób możliwie skrupulatny przyjrzeć się każdemu detalowi mieszkania, piwnicy, bądź garażu. Po dokładnym obejrzeniu lokum powinno się koniecznie stworzyć protokół zdawczo odbiorczy, w jakim powinny być odnotowane każde zastrzeżenia. Profesjonalny specjalista - kliknij w link.

Zerknij na opublikowany tutaj tekst, a z pewnością niezwykle Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam ważne informacje dotyczące tego tematu.Są na rynku firmy, których specjalizacją są odbiory techniczne mieszkań. Specjaliści z obszaru budownictwa przy pomocy certyfikowanych narzędzi i urządzeń pomiarowych i w oparciu o przepisy i zasady sztuki budowlanej wykonają odbiór mieszkania znajdując niepoprawności, jakie inwestor obiektu zmuszony jest bezpłatnie wyeliminować przed przekazaniem lokum (sprawdź co do zaoferowania ma Archicom SA). Zgodnie z rozporządzeniem, deweloper jest zobligowany w terminie 30 dni od dnia sygnowania protokołu, usunąć uznane wady lokalu mieszkalnego.


Należy pamiętać, że wszelkie postanowienia umowy deweloperskiej mniej korzystne dla nabywców niż przepisy ustawy są bez znaczenia, a w ich miejsce stosuje się stosowne przepisy ustawy.
2019/04/16, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.