O jakich środkach bezpieczeństwa na boiskach powinno się pamiętać?

Boiska sportowe potrafią przyciągać sporą ilość dzieci co dzień. Nie ma znaczenia, czy mowa tu o takich leżących na terenie szkoły, czy tych leżących blisko podwórek.


To dobrze, że odznaczają się one tak dużą popularnością, bo dzięki temu najmłodsi mają potrzebną dawkę ruchu. Natomiast tego typu miejsca muszą zostać zabezpieczone w odpowiedni sposób.


Zachowanie bezpieczeństwa dzieci jest sprawą istotną, z tego względu stan urządzeń znajdujących się na boisku musi być systematycznie kontrolowany. Wiadomym jest, iż potrafią się one szybko zużywać, dlatego od czasu do czasu potrzebna będzie ich naprawa albo wymiana na nowe. Na przykład bramki do kosza, czy do piłki nożnej muszą zostać dobrze zabezpieczone, aby nie przewróciły się i zrobiły dziecku krzywdy.

Zgromadziliśmy w tym miejscu ciekawe informacje, więc jeśli masz chęć dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tu naszych stron.

Tego typu sytuacje mogą się skończyć bardzo tragicznie. Na takim terenie nie powinno być żadnych niebezpiecznych przedmiotów, które mogłyby kogoś poranić. Szczególnie na początku, kiedy teren się porządkuje, ważne będzie oczyszczenie go na przykład z metalowych leżących na ziemi drutów i innego typu pozostałości, które mogą znajdować się w pobliżu.


piłkochwyty
Dodał: Wawel Service


Przez wzgląd na finanse nie wszędzie jest to możliwe, natomiast z pewnością na boiskach przydatne będą piłkochwyty. Cóż to takiego? Są to specjalne, wysokie siatki, jakie sprawiają, iż piłka nie wylatuje za teren boiska. To wygodne dla dzieci, jakie nie są zmuszone ciągle szukać piłki. Natomiast sprawy bezpieczeństwa także mają tu wiele do rzeczy, szczególnie w miejscach, gdzie boisko leży w niewielkiej odległości od ruchliwej jezdni.


Sprawdź też

Kwiaty wydają się być pięknym prezentem na niejedną okazję, ale również bez okazji

kwiaciarnia internetowa
Dodał: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com
Nie znajdziemy takiej damy, która nie lubiłaby dostawać bukietów. Na Dzień Kobiet czy urodziny, a może całkowicie bez okazji - to nie ma znaczenia. Sam fakt otrzymania wspaniałego bukietu od ukochanego wywołuje radość.


czasami kwiaty bywają wręczane w dniu ważnej rocznicy, a kolejnym razem jako prezent na zgodę.


Zdarza się jednak, że nie każde z boisk, na którym spędzają czas dzieci, jest dobrze przystosowane do takiego rodzaju aktywności. Dlatego opiekunowie powinni zwrócić uwagę na to, gdzie spędzają wolne chwile ich dzieci. Całe szczęście dzisiejsza sytuacja jest już o wiele lepsza, aniżeli miało to miejsce dawniej.
2020/02/13, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.