Leżaki do ogrodu

Dobry relaks to nie tylko kanapa, lub łóżko. Ktokolwiek, kto posiada choć kawałeczek ogródka wie, jak przydatne są leżaki ogrodowe.


Jest to to typ mebli, przeznaczonych do odpoczynku na świeżym powietrzu i do opalania.


poduszki
Dodał: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com


Wielbiciele kąpieli słonecznych zdołają wyłonić leżaki w przeróżnej stylistyce, wykonane z rozmaitych tworzyw i regulowane. Ergonomiczność, oraz ciekawa stylistyka zaspokoją nawet niezwykle wyrafinowane gusta.


Standardowe leżaki drewniane występują w rodzajach jednolitych, albo łamanych z regulacją podparcia. Leżaki ogrodowe drewniane stworzone są ze specjalnie przygotowanego i impregnowanego rozmaitego rodzaju drewna. Niektóre z leżaków mają kółka ułatwiające ich transportowanie, a pozostałe są zginane.


Sprawdź też

Jakie znaczenie mają opryskiwacze, najczęściej wybierane modele tych urządzeń.

montaż
Dodał: Black & Decker
Źródło: Black & Decker
Jednym z istotniejszych sprzętów ogrodowych, w jakie należy się zaopatrzyć jeśli będzie się chciało właściwie opiekować się roślinami, jest opryskiwacz. Służy on przede wszystkim do robienia rozmaitych zabiegów, takich jak na przykład nawożenie czy ochrona przed szkodnikami.


Spośród leżaków ogrodowych drewnianych, na specjalną uwagę zasługują leżaki z drzewa teakowego. Są one ciężkie, ładne i niebywale odporne na zniszczenia. Szansa impregnacji stelaża na wybrany odcień, ochrania drzewo przed działaniem czynników pogodowych, przynosząc odporność w czasie użytkowania.


Oprócz leżaków ogrodowych, dostępne są też basenowe, plażowe i turystyczne. W zależności od zastosowania posiadają one ramę aluminiową, oraz rattanową, z giętej stali łączonej z drzewem, materiałem, lub z surowcem syntetycznym.


Leżaki ogrodowe metalowe, są wykonywane ze stali malowanej proszkowo, względnie bardziej wytrzymałego na korozję aluminium. Na ogół pokryte trwałą tkaniną. Częstokroć spotyka się je w ośrodkach wypoczynkowych. Detale stelaża scalane za pomocą nitów, co zapobiega rozkręcaniu ramy w trakcie użytkowania. Posiadają regulację oparcia w wielu płaszczyznach. To umożliwia najwyższy komfort odpoczynku, jest możliwość swobodnie i prędko zmienić ustawienia według własnych potrzeb. Leżaki ogrodowe świetnie pasują do wszelkiego typu ogrodu.


Dla osób, które nie mają Ogrodów, doskonale sprawdzą się także na balkonach i tarasach. Leżaki ogrodowe składane, są proste, lekkie i praktyczne do przenoszenia, nieraz zabierane również na wakacje, ponieważ są lekkie i nie ma kłopotów w przenoszeniu ich w różne miejsca.
2020/09/05, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.