Jakie drewno może palić się także wtedy, jeśli jest mokre, a jakie jest ogniotrwałe?

Różnego typu rodzaje drewna lub materiałów drewnopodobnych stosowane są nie tylko w meblarstwie, ale i w rzeźbiarstwie czy szkutnictwie. Mogą mieć one różne cechy i to w zależności od nich posiadają wiele różnych zastosowań.


Przykładowo drewno z takiego typu drzewa jak brzoza ma dobre właściwości mechaniczne i jest proste w obróbce na tokarce.


Drewno to pali się nawet w tym czasie, kiedy jest mokre. Wykorzystuje się je w przemyśle drzewnym czy też w meblarstwie. Jest ono ciężkie oraz średnio twarde. Buk zwyczajny z kolei jest niezwykle twardy oraz ciężki. Jest zazwyczaj stosowany w technice czy w przemyśle meblarskim. Doskonale nadaje się na parkiety, na sklejki czy też na płyty wiórowe. Produkuje się z niego części maszyn czy beczki albo ocet drzewny. Drzewo dębowe jest relatywnie ciężkie oraz twarde. Ma duże wykorzystanie w stolarce budowlanej czy też w meblarstwie. Przez wzgląd na swoją znaczną wytrzymałość na ścieranie, jest bardzo często stosowane do produkowania klepek podłogowych. Przedmioty wykonane z dębu z upływem czasu ulegają ściemnieniu. Niestety w chłodniejszych temperaturach tego typu drzewo ma skłonności do pękania.


Dzieci w baseniku ogrodowym
Źródło: Materiały Hobbart.org


Leżak
Dodał: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com


Drewno pochodzące z drzewa karolina wyrzykowska jesionu jest z kolei ciężkie oraz gibkie. Stosuje się je w lutnictwie oraz w meblarstwie. Ciemny jesion jest bardziej wytrzymały i bardziej twardy niż dąb. Jesion występuje w aż 16 odcieniach. Im jest ono ciemniejsze, tym bardziej jest twarde. Drewno pochodzące z sosny jest niezwykle sprężyste i łatwe w obróbce. Posiada ono dobrą wytrzymałość mechaniczną. Jest ogólnie stosowane w stolarstwie czy też do produkcji sklejki albo papieru. Tego typu drewno jest odpowiednie na okleiny wewnętrzne czy też do stolarki drzwiowej.


Sprawdź też

Ekologiczne rolnictwo - założenia, cele, wytyczne

fitness club
Dodał: Skagerak Denmark
Źródło: Skagerak Denmark
Rolnictwo ekologiczne to metoda gospodarzenia zmniejszająca zależność od nakładów zewnętrznych przez aktywizowanie biologicznych mechanizmów wytwórczych w obrębie obejścia. Rolnictwo ekologiczne ogranicza radykalnie używanie środków wytworzonych bądź przetworzonych przemysłowo, nawet jeżeli są to analogi substancji występujących w przyrodzie.


Z tego drewna produkuje się również meble czy też podłogi.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz tekst.

Bardzo ciekawym gatunkiem drewna jest zupełnie ogniotrwała egzotyczna garapa, którą stosuje się do budowy z niej posadzek na tarasy.
2019/12/09, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.