Jak oraz kiedy należy nabywać chryzantemy drobnokwiatowe, żeby okazały się kwiatami, jakie mogłyby spędzać zimę w ziemi?

Czy pamiętasz, jakie kwiaty są jednymi z najbardziej popularnych do posadzenia w naszym ogrodzie? Są one również nabywane na jesieni, żeby upiększały groby naszych najbliższych.


Chodzi oczywiście o chryzantemy drobnokwiatowe, jakie mogą być kwiatkami zimującymi w ziemi.


ogród - płótno
Dodał: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Należy wszakże pamiętać, aby chryzantemy drobnokwiatowe były kwiatami zimującymi w ziemi, to nie należałoby ich kupować przy okazji odwiedzin na cmentarzu. Należy żałować, że w dzisiejszych czasach dla wielu osób liczy się wyłącznie zysk i takowe chryzantemy drobnokwiatowe sprzedawane przed cmentarzem to wersja, która nie mogłaby niestety prawidłowo zachować się w okresie zimowym w Twym ogrodzie. A kiedy kwitną takie chryzantemy drobnokwiatowe? Te niezwykle popularne w Polsce kwiatki mogłyby rozkwitać od ostatnich dni lipca aż do pierwszych ochłodzeń. To dlatego chryzantemy drobnokwiatowe mogą zdobić nasze ogrody (aranżacje ogrodu) również jesienią.


Sprawdź też

Kwiaty chryzantem średniokwiatowe - a więc, co warto na ich temacik mieć pojęcie

chryzantemy średniokwiatowe
Dodał: Sandra Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Co warto wiedzieć na temacik chryzantem pomijając faktem, iż to bardzo piękne kwiatki? Jakie to dokładnie są chryzantemy "średniokwiatowe" oraz w czym dokładnie występują? Gdzie możemy nie posiadając problemu zakupić chryzantemy, a właściwie ich sadzonki? Czy owe kwiaty bywają typowo polskie? To wszystko i jeszcze więcej bez żadnego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego - świeżutko co napisanego artykułu!


Wspomniane w temaciku chryzantemy średniokwiatowe, to w rzeczywistości chryzantemy "Doniczkowe Średniokwiatowe", a więc rozmawiając krótko, bywa to pojedyncza z trójki odmian chryzantem (pozostała dwójka to "wielokwiatowe" i "drobnokwiatowe"), której to charakterystyczna cecha to właśnie średnia wielkość kwiatów, które najczęściej bywają sytuowane we napomkniętych przed chwileczką doniczkach.


Na pewno pamiętasz także, iż chryzantemy drobnokwiatowe mogłyby posiadać kwiaty w wielu różnorodnych Kolorach, przykładowo żółtym lub czerwonym. Jak należałoby zakupić chryzantemy drobnokwiatowe, żeby mogły spędzać zimę w gruncie? Najskuteczniejszym wyjściem jest zapytanie się sprzedającego w sklepie z kwiatami, czy też chryzantemy drobnokwiatowe, jakie najbardziej Ci się podobają są mrozoodporne, zatem pochodzą z odmiany, która jest uprawiana do takich właśnie celów.


Warto dopowiedzieć, że chryzantemy drobnokwiatowe należałoby sadzić na wiosnę, gdy nie ma już ryzyka pojawienia się na dworze ochłodzeń. Należy żałować, że w tym okresie chryzantemy drobnokwiatowe są chyba trudne do odnalezienia w sklepach z kwiatami.
2022/07/02, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.