Jak oraz kiedy należy nabywać chryzantemy drobnokwiatowe, żeby okazały się kwiatami, jakie mogłyby spędzać zimę w ziemi?

Czy pamiętasz, jakie kwiaty są jednymi z najbardziej popularnych do posadzenia w naszym ogrodzie? Są one również nabywane na jesieni, żeby upiększały groby naszych najbliższych.


Chodzi oczywiście o chryzantemy drobnokwiatowe, jakie mogą być kwiatkami zimującymi w ziemi.


ogród - płótno
Dodał: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Należy wszakże pamiętać, aby chryzantemy drobnokwiatowe były kwiatami zimującymi w ziemi, to nie należałoby ich kupować przy okazji odwiedzin na cmentarzu. Należy żałować, że w dzisiejszych czasach dla wielu osób liczy się wyłącznie zysk i takowe chryzantemy drobnokwiatowe sprzedawane przed cmentarzem to wersja, która nie mogłaby niestety prawidłowo zachować się w okresie zimowym w Twym ogrodzie. A kiedy kwitną takie chryzantemy drobnokwiatowe? Te niezwykle popularne w Polsce kwiatki mogłyby rozkwitać od ostatnich dni lipca aż do pierwszych ochłodzeń. To dlatego chryzantemy drobnokwiatowe mogą zdobić nasze ogrody (aranżacje ogrodu) również jesienią.


Na pewno pamiętasz także, iż chryzantemy drobnokwiatowe mogłyby posiadać kwiaty (sztuczne kwiaty) w wielu różnorodnych Kolorach, przykładowo żółtym lub czerwonym. Jak należałoby zakupić chryzantemy drobnokwiatowe, żeby mogły spędzać zimę w gruncie? Najskuteczniejszym wyjściem jest zapytanie się sprzedającego w sklepie z kwiatami, czy też chryzantemy drobnokwiatowe, jakie najbardziej Ci się podobają są mrozoodporne, zatem pochodzą z odmiany, która jest uprawiana do takich właśnie celów.


Sprawdź też

Kwiaty wydają się być pięknym prezentem na niejedną okazję, ale również bez okazji

kwiaciarnia internetowa
Dodał: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com
Nie znajdziemy takiej damy, która nie lubiłaby dostawać bukietów. Na Dzień Kobiet czy urodziny, a może całkowicie bez okazji - to nie ma znaczenia. Sam fakt otrzymania wspaniałego bukietu od ukochanego wywołuje radość.


czasami kwiaty bywają wręczane w dniu ważnej rocznicy, a kolejnym razem jako prezent na zgodę.


Warto dopowiedzieć, że chryzantemy drobnokwiatowe należałoby sadzić na wiosnę, gdy nie ma już ryzyka pojawienia się na dworze ochłodzeń. Należy żałować, że w tym okresie chryzantemy drobnokwiatowe są chyba trudne do odnalezienia w sklepach z kwiatami.
2020/04/01, 13:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.