Czas na domowy zielnik

Nutka mięty w herbatce, aromatyczna bazylia oraz oregano w sosie bolognese czy też świeżuteńka pietruszka do rosołku, brzmi smakowicie.


Jednakże nim zakupimy nasiona lub sadzonki ziółek zastanówmy się, czy jak też do czego zamierzamy ich używać.
mech


Częstokroć zielnik domowy powstaje pod wpływem impulsu - u ogrodnika lub w markecie kupujemy nasiona czy też sadzonki ziółek, jakie akurat są pod ręką. Przynosimy je do domu bądź ogródka po czym prędko zapominamy miana roślin a także ich zastosowanie. Nim więc wyruszymy na sprawunki, odpowiedzmy sobie na banalne pytanie - po co pragniemy uprawiać zioła?


pompy
Źródło: flickr.com


domy
Dodał: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com


Pierwszym i prawdopodobnie najistotniejszym powodem jest ich zastosowanie jako dodatku do dań. Toteż przed założeniem naszego zielnika rozpatrzmy: jakiego rodzaju zioła trafiają z reguły do naszych dań, a które chętnie byśmy tam zobaczyli. Nie będzie sensu kupować i hodować przykładowo cząbru, z jakim nie będziemy mieć pojęcia, co uczynić. Z tej też przyczyny powinniśmy zaplanować zielnik tak, aby faktycznie był pod dłonią. Po ziółka, które posadzimy na drugim końcu ogrodu nie będzie się nam chciało pójść w trakcie przyrządzania prędkiego posiłku. Istotnym argumentem przy doborze roślinek do zielnika są ich lecznicze własności - bywają pomocne przy walce ze stresem, z problemami trawiennymi czy przeziębieniem.

Czy nasz post wydaje Ci się intrygujący? Chcesz zgłębić dużo treści na zbliżony temat? Zatem kliknij to i czytaj następny opis.

Nie wszystkie ziółka wyrosną z nasionek i nie wszystkie będą rosnąć w doniczce.
Lecz jeżeli mamy możliwość posadzenia swoich roślin to na trawienie z pewnością wspaniale wpłyną kolendra, szałwia, piołun a także lubczyk. Natomiast działanie uspokajające ma lawenda czy melisa.
2022/08/03, 08:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.