Budowa lokali Wrocław

Sprzedaż mieszkań przez deweloperów cały czas rośnie. Od niedawna obowiązuje akt prawny, który nakłada na biorących kredyty na zakup lokum co najmniej 10 procentowego udziału osobistego. Mimo tych skomplikowań, nowe mieszkania są kupowane jeszcze przed ich wybudowaniem.


WPBM Mój Dom - polecany deweloper we Wrocławiu
Dodał: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzedaż mieszkań Wrocław bezustannie wzrasta, bo trudno o korzystniejszy moment na zakup wymarzonych, własnych czterech kątów. Zmniejszyły się stopy procentowe, a deweloperzy proponują coraz to mniejsze ceny za metr kwadratowy. W ten sposób nabycie lokalu stało się dużo bardziej lukratywne niż wynajem.

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 40 - 50-metrowe, idealne dla młodych małżeństw z maluchem. Dla większej części nabywców istotną sprawą w poszukiwaniu mieszkań jest należność. Oddziaływanie na dużą sprzedaż mieszkań Wrocław ma stabilizacja polskiej gospodarki. Konsumenci pobierają kredyty, ponieważ nie boją się straty pracy. Znaczny wpływ na sektor ma także program Mieszkanie Dla Młodych, polegający na dopłacie wkładu własnego kupujących przez państwo. Raty kredytowe przy kupieniu swojego lokum są obecnie o kilkaset złotych mniejsze aniżeli comiesięczna opłata za wynajem.

Jeśli bardzo ekscytuje Cię podnoszona w tym miejscu sprawa, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie opisującym zbliżone tematy.Sprzedaż mieszkań Wrocław przez deweloperów łączy się z wieloma dobrodziejstwami. Najistotniejszą z nich jest to, że lokale zakupione w stanie deweloperskim są objęte okresem gwarancji i rękojmi. Najciekawszą propozycję tanich mieszkań (sprawdź mieszkania na sprzedaż w ofercie Archicom SA) można odszukać w miastach, gdzie jest spora rywalizacja pomiędzy deweloperami. Tam też istnieje szansa, że na rynku nadal będą dostępne niedrogie lokale.

Nowe mieszkanie
Dodał: Marcel Heller
Źródło: http://www.flickr.com
Od dwóch lat obowiązuje regulacja deweloperska, która znamiennie podwyższyła poziom ochrony nabywców. Jej najważniejszym fragmentem jest to, że deweloper nie może swobodnie rozporządzać pieniędzmi przyjmowanymi od kupujących. Trafiają one bowiem na specjalny rachunek, jakim rządzi bank. Może on przelać kapitał deweloperowi wyłącznie jeżeli ów pobuduje nieruchomość i przekaże prawo własności na nabywców. Pomimo owych obostrzeń, sprzedaż mieszkań (Wrocław) przez deweloperów stale wzrasta i nic nie rokuje, żeby to się miało odmienić.
2019/02/02, 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.