Trwały materiał do budowania – szkło

W każdej epoce rządzą określone materiały, z których stawiane są mieszkania, budynki i inne budowle. Kiedyś prym wiodła cegła, a w czasach komunizmu tak zwana "wielka płyta".
Szklane wejście
Dodał: Andrew Green
Źródło: http://www.flickr.com
Stawiane były więc ogromne blokowiska, które aktualnie strasznie szpecą niektóre rejony naszych polskich miast. Aktualnie, możliwości jest więcej, tak więc tworzymy domy z wielu innych, nowoczesnych materiałów. Jednym z takich materiałów jest szkło.

Taki trend sprawia, że architekci oraz projektanci mają również większy wybór w zakresie rodzajów szkła architektonicznego jak . A tak nie wyglądało to wcześniej, tak więc fachowcy, którzy lubią pracować ze szkłem mają aktualnie najlepsze lata. Szkło dla architektów jest więc obecnie szeroko dostępne. Jakby tego było mało, wybór szkła jest jak najbardziej mądrym wyborem, wpływa bowiem na wysokość kosztów, energooszczędność czy oddziaływanie na środowisko. Z tej racji, by wybrać najbardziej dla naszych wymagań rodzaj szkła architektonicznego, konieczne są właściwe i dokładne informacje.

Sprawdź też

Lacobel świetnie spisze się na kuchennych ścianach

szkło lacobel - da-bud
Dodał: DA-BUD
Źródło: http://www.da-bud.pl
Czy już zaznaczymy jak powinna prezentować się nasza kuchnia?

Kiedy jesteśmy właśnie na etapie aranżowania naszej kuchni, to powinniśmy się namyślić jak ma ona wyglądać. Jakie tony muszą w niej przeważać oraz jakimi farbami powinniśmy pomalować ściany, tak by w razie czego prosto można było je oczyścić. Musimy pamiętać, że te przy zlewie wystawione będą na ciągłe oblewanie wodą, a te przy których znajduje się stół oraz blat kuchenny, będą wybrudzone przez soki z warzyw oraz owoców, a też przez szykowane przez nas masy.


Szkło zdominowało praktycznie całe budownictwo komercyjne, w największej ilości przypadków możemy podziwiać ten materiał w elewacjach wielkich biurowców. Prywatni inwestorzy także coraz mocniej przekonują się, że szkło to najlepszy materiał w obecnych czasach. Sprawia to, iż już naprawdę bardzo często zamawiane są przez nich projekty budynków z przeszklonym ścianami zewnętrznymi. Takie budowle dzięki zastosowaniu szkła zyskują niezwykły komfort i odczuwalną przestrzeń.
Szklarnia
Dodał: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej, w całym budynku odczuwalne jest zbawienne oddziaływanie światła (zobacz gniazdka elektryczne producent) naturalnego, co jeszcze bardziej zdecydowanie zwiększa komfort i powoduje, że praca przebiega w lepszej atmosferze. Jednocześnie, nowoczesne przeszklone budowle muszą spełniać wymagania.

Najważniejsze jest oszczędność energii. Do szyby używa się najlepszej jakości termoizolację, która z jednej strony zapewnia cudowny komfort, z drugiej minimalizuje ciągi zimnego powietrza a także zjawisko kondensacji, które może być obecne na szybach. Równie ważne jest bezpieczeństwo – przed włamaniem czy zranieniem. Oferowane szkło jest bardzo bezpiecznym szkłem. Tego typu materiał musi spełniać różnorodne funkcje, na przykład, odporność na siłę eksplozji lub ochronę przed niepotrzebnym zranieniem, gdy je rozbijemy. Kolejny istotny warunek to ochrona przed hałasem. Miasta się rozwijają, jest coraz więcej samochodów, tak więc powinniśmy w takim budynku odpocząć trochę od tych męczących hałasów.

Jak odnaleźć dobrego architekta, który zbuduje nam dzieło ze szkła. Najkorzystniej w internecie, po wpisaniu frazy architekt szkło czy nawet daszek szklany wrocław, dostaniemy mnóstwo interesujących wyników.
2019/10/03, 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.