To już wiosenny czas, czas żeby przygotować ogród na wiosnę. Jak tego dokonać? Najważniejsze to pamiętać o podstawach, czyli o wertykulacji

Nadchodzi wiosna, a to najlepszy czas, by pomyśleć o naszym ogrodzie, czyli także o trawniku. Każdego roku mówi się, że na pewno lepiej o niego zadbamy, żeby prezentował się piękne, zdrowo, zielono oraz gęsto. Jednak nim przystąpimy do działania nie można zapomnieć, iż po pierwszej najistotniejsza jest wertykulacja trawnika. Jest ona bardzo istotna.


Wiadomo, że pielęgnowanie ogrodu wcale nie jest banalne, ponieważ musimy dać mu mnóstwo uwagi i czasu. Po zimie nasze trawniki ukazują się z reguły marnie. Bardzo często posiadają za dużą ilość mchu czy łat z powodu pleśni pośniegowej lub chwastów. Należy je zlikwidować. Jednak jeżeli chcemy polepszyć jakość darni to musimy szykować się na konkretną pracę, bo najważniejszym zabiegiem będzie wertykulacja trawnika (tu więcej: ). Wertykulacja jest to proces, w którym za pomocą odpowiednich narzędzi będziemy usuwać mech i zbity filc.

Generuje się on w czasie wzmożonego użytkowania trawnika i koszenia. Czasami jest go mnóstwo, że trawa nie rośnie. Jednocześnie, podczas wertykulacji nacina się powierzchniowo darń, co sprawia, że do trawnika dopływa znaczna ilość wody, więc trawa lepiej rośnie,ponieważ ma sporo wolnej przestrzeni. Proces wertykulacji jest z pewnością intensywniejszy niż proces aeracji, czyli napowietrzania. Weltykulatory posiadają zazwyczaj koliste ostrza stałe albo sprężynujące. Mogą ciąć one przenikać trawę aż do ziemi, wspierają jednocześnie napowietrzanie gleby. To również istotne, żeby mieć piękny trawnik. Początkowo warto wykonać niezwykle niskie koszenia trawnika, by wertykulację można było prościej wykonać. Potem już można być gotowym do właściwego procesu.


Łąka pełna kwiatów
Dodał: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com
Jednorazowy przejazd pewnie nie wystarczy, więc konieczne jest wykonanie tego drugi, a nawet trzeci raz. Równocześnie przy pierwszym przejeździe nie warto ustawiać noży za głęboko, korzystniej to zrobić za drugim razem. Najkorzystniej jest zrobić próbę na mniej widocznym miejscu.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli masz chęć zdobyć więcej informacji, odszukaj www (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/ogrodzenia-panelowe/), które posiada nie mniej interesujące informacje.

Zdajmy sobie sprawę w tym samym czasie, że w weltykulatorze wałki kręcą się w jedną stronę, więc cofanie taką maszyną jest niemożliwe. Jeżeli mamy ochotę się cofnąć, musimy przycisnąć rączkę i unieść znajdujące się z przodu kółka. Po tego typu mamy okazję przystąpić do bardziej przyjemnych zajęć jak sadzenie kwiatów, a gatunków jest niezwykle dużo, szczególnie gatunki kwiatów ciętych (zobaczysz na: ).
2021/11/08, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.