Sposoby na ocieplanie większych powierzchni - jak dobrze kupić nagrzewnicę do magazynu albo warsztatu.

Jednym z poważniejszych wydatków jakie trzeba przeznaczyć na użytkowanie budynków, jest ogrzewanie. Szczególnie większe pomieszczenia, takie jak magazyny, hale produkcyjne czy warsztaty są dużym wyzwaniem. Ze względu na ich wielkość zapotrzebowanie na moc grzewczą jest ogromne, a dodatkowym utrudnieniem mogą być często otwarte bramy albo drzwi wejściowe, a także słabsza niż w przy domach izolacja termiczna ścian i dachów.


węgiel drzewny
Dodał: GARDENA


Sprawdź też

Zatrudnienie projektanta wnętrz do urządzenia twojego mieszkania to same plusy!

wolinska projektowanie i aranżacja wnętrz
Źródło: http://ewaw-architekci.pl/
Nadszedł czas, by przeprowadzić w swoim domu szczegółowy remont? Być może kupiłeś nowe lokum wymagające remontu i nie masz pojęcia, jak je urządzić? Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie projektanta wnętrz.


Niektórzy właściciele z dużym strachem wyczekują każdej zbliżającej się zimy, obawiając się bardzo dużych rachunków, lecz jest dużo możliwości na to, żeby jednak te koszty nie były tak ogromne. Na rynku można znaleźć parę rozwiązań, jakich użycie pozwoli na znaczną redukcję wydatków związanych z grzaniem, rzecz jasna każde z nich trzeba oddzielnie dopasować do charakteru pomieszczenia - inaczej będzie bowiem wyglądać ogrzewanie warsztatu, w jakim pracuje się na całej powierzchni, a dodatkowo bez przerwy otwierać się będą drzwi przez które wjeżdżają auta, a odmiennie ogrzewanie magazynu, w którego niektóre fragmenty będzie się chodzić maksymalnie parę razy na dzień.


W większości miejsc bardzo dobrze sprawdzają się różne wersje powietrznych nagrzewnic, metoda ich działania polega na dmuchaniu ciepłym powietrzem. Mają one sporą moc i mogą stosunkowo szybko ogrzać nawet duże obiekty, trzeba tylko je właściwie dobrać do wielkości wnętrza, bo jedynie wówczas będą spełniać swoje zadanie. Nagrzewnice oferowane są w kilku odmianach, różniących się sposobem pracy i zasilaniem. Jednym z najlepszych modeli na ogrzewanie hali o dużych gabarytach jest nagrzewnica olejowa. Jest ona prosta w montażu i ma dużą wydajność, a dzięki wykorzystaniu jako paliwa oleju również tania w codziennej eksploatacji.


W mniejszych wnętrzach, na przykład warsztatach dużo lepiej sprawdzają się nagrzewnice z palnikiem odparowującym, one również są łatwe w montażu, wydajne i przede wszystkim oszczędne. Coraz większe zainteresowanie klientów zyskują również modele zasilane paliwem stałym, którym przykładowo może być węgiel albo papier.
2017/12/05, 13:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.