O czym nie zapominać zakładając trawnik? Co jest najistotniejsze? jakiego rodzaju czynności należy podjąć?

Zakładanie trawnika to bardzo istotny etap w każdym z ogrodów. Od tego właśnie, jak będzie to przeprowadzone zależne jest bardzo dużo, na pewno to, czy trawa będzie odpowiednio rosła i będzie wyglądać ładnie.
O jakich sprawach warto w tej dziedzinie paMiętać, jaka powinna być kolejność prac? Co w momencie, jak sobie z określonym zadaniem nie dajemy rady lub nie mamy na niego czasu?


Najbardziej odpowiedni okres na założenie trawnika to maj oraz kwiecień, lecz oczywiście nie chodzi wyłącznie o to, ażeby posiać trawę, a następnie regularnie ją podlewać. O pięknym trawniku warto już myśleć przed sianiem, bo teren powinien być rewelacyjnie przygotowany. Na początek należy sprawdzić glebę. Warto pamiętać, że najlepsza nawierzchnia to dobrze przepuszczalna gleba gliniasto-piaszczysta o grubości dwadzieścia-trzydzieści cm.


Pod nią zaś musi być właściwie przepuszczalne podglebie. Na tym terenie trzeba poczynić odpowiednie prace, oczyścić go z kamieni, roślin i liści, a jednocześnie ewentualnych śmieci. W kolejnym kroku należy przekopać ziemię, najkorzystniej na wysokość szpadla, idealnie odwracając. Jeszcze przed siewem warto zasilić glebę specjalnym nawozem do trawników.


zakładanie trawników wrocław
Dodał: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.


projektowanie
Dodał: Greber


Po tym jesteśmy w stanie wysiać nasiona, najbardziej korzystnie to zrobić w czasie bezwietrznej, dość ciepłej, wilgotnej pogody.
Te wszystkie etapy można oczywiście zrobić samodzielnie, lecz jak planujemy mieć pewność, że będzie to dobrze wykonane, to najlepiej skorzystać z usług fachowców, a jeśli zakładanie trawników Wrocław to najlepsze miejsce, by znaleźć właśnie tego typu firmę, która się tym zajmuje.
2017/12/04, 11:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.