Jakie rośliny bywały w przeszłości sadzone w doniczkach oraz do czego one służyły?

Mówi się, że Amazonia to tzw. zielone płuca świata. Tamtejsze lasy produkują tlen, jaki jest tak wartościowym dla wszelkich ludzi składnikiem. A czy pamiętasz, iż co poniektóre zwykłe pozornie doniczkowe kwiaty także mogłyby produkować wspomniany tlen?
Tak, starczy tylko w kwiaciarni nabyć takowe kwiatki jak storczyk lub aloes. Potem zasadzić sadzonki w oddzielne donice oraz postawić je np. w sypialni. Jest to prawie poręka pomyślnego i beztroskiego snu.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do następnej strony, na której wyszukasz atrakcyjne wpisy - wejdź w link (http://www.artimbo.pl/kratki-drewniane,g20.html).

Warto także powiedzieć, iż kwiatki te nie tylko produkują w nocy tlen, ale także absorbują dwutlenek węgla. Tak, to wyjątkowe kwiaty, które faktycznie należałoby zakupić do mieszkania. A gdy już je będziemy posiadali, być może zainteresują nas jeszcze odmienne roślinki? Jest ich tak dużo, iż Wybór faktycznie nie jest łatwy. Być może palmy, kaktusy albo hortensje? Do Starego Kontynentu dotarły one w XVIII wieku, ale tylko do najbogatszych rodzin.


BMW 323i E30 JPS
Dodał: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com


A czy wiesz, iż wszelakie donice służyły także do magazynowania niezwykle dużych drzew? Naziści wykorzystywali duże donice, aby zasadzić w nich olbrzymie drzewa. Ten zaskakujący pozornie pewnik stanie się bardziej nieskomplikowany, jeśli poznamy fakt, iż takowe drzewka w doniczkach były przez nich wykorzystywane jako doskonały kamuflaż dla różnych budynków albo różnych bunkrów o znaczeniu wojskowym. Obecnie również sadzimy drzewka w doniczkach, co jest szczególnie dostrzegalne w okresie zimowym, gdyż takimi drzewkami są różne choinki.
Codziennie jednak o wiele częściej spotyka się wszelakie inne, o wiele mniejsze rośliny domowe, jakie są ustawione na niemalże każdym parapecie w prawie lokalu.
2022/01/06, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.