Jak założyć ogródek - właściwy porządek ogrodowych prac

Zakładanie ogrodu, w jakim mogli będziemy spędzać czas wolny oraz odpoczywać, jest nieomal tak istotne, jak sama budowa domku. Ażeby ogródek wyglądał pięknie i był też funkcjonalny, należy zaplanować wszystkie kolejne roboty przy jego tworzeniu.


Na początek likwidujemy pozostałości po budowie, odpadki a także chwasty (nie wystarczy je ściąć, albowiem z pozostawionych w gruncie fragmentów wyrosną nowe).
Ogromną parcelę najlepiej będzie zaorać na głębokość 15 cm (jeśli mamy taką możliwość, wynajmijmy kogoś, kto posiada traktor), a potem broną wyciągnąć rozłogi chwastów. Małą parcelę możesz przekopać małą glebogryzarką lub łopatą oraz ręcznie usunąć chwasty.


firma - odwzorowanie
Dodał: Andreas Trojak
Źródło: http://www.flickr.com


Zastanówmy się, jak ma się prezentować ogródek. Jakiego rodzaju planujemy elementy niedużej architektury, w którym miejscu będą nawierzchnie, kosz na śmieci czy też altana, a gdzie instalacje podziemne? Jeżeli nie wykonujemy szczegółowego projektu, wykonajmy chociaż koncepcyjny szkic zagospodarowania działki oraz oceńmy koszta inwestycji. Przygotowujemy glebę. Jeżeli nie jest w bardzo kiepskim stanie, wystarczy przekopać ją, a następnie zbadać jej odczyn kwasomierzem polowym. Większa część roślin potrzebuje podłoża o pH 6,0. Zbyt kwaśną ziemię wapnujemy, zatem przydajemy do niej kredy czy też dolomitu. Po trzech tygodniach nawozimy ją, najlepiej kompostem.

Chcemy Cię namówić do tak samo fajnych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę choinki hurt i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Możemy też wykorzystać złożone mineralne nawozy.
Jeśli nie mamy wiele czasu na zajmowanie się roślinami, wybierzmy bezproblemowe w uprawie odmiany oraz siejmy je w większych, łatwych do pielęgnacji grupach. Można również zlecić pielęgnacje ogródka trudniącej się tym firmie. Sugeruję wpisać w przeglądarkę wyrażenie: pielęgnacja zieleni Wrocław.
2022/08/23, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.