Wspaniała oranżeria, która zmniejszy straty cieplne w budynku oraz będzie wspaniałym miejscem do wypoczynku pośród zieleni

Przeszklona oranżeria, pełna zieleni a także pięknych roślin może stać się wspaniałym miejscem do wypoczynku i może dodatkowo wspomóc ocieplania naszego budynku zimą. Oranżeria z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym elementem nowoczesnych domów- warto wiedzieć jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie.

Jedną z największych
ogródek zimowy
Źródło: pixabay.com
zalet oranżerii jest to, iż korzystnie wpływa na koszt ogrzewania naszego domu podczas chłodniejszych pór roku. Dodatkowa przestrzeń, która chroniona jest od zewnątrz szkłem stanowi buforową przestrzeń, która zmniejsza straty cieplne. Wiele osób decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie przede wszystkim ze względu na oszczędność ciepła. W dodatku może być bardzo pięknym miejscem, w którym umieścimy krzewy i kwiaty i nawet chłodna pora roku nie pomniejszy ich uroku.

Interesująca wiadomość? Jeśli tak sądzisz, dodatkowo sprawdź ten odnośnik - znajdziesz znacznie więcej w ofercie (http://www.mcalpine.pl/), która odnosi się rozpatrywanej tutaj kwestii.

Niezależnie od tego jaka jest pogoda można cieszyć się piękną naturą w pobliżu naszego domu. Ogrody (http://zielonaprzestrzen.pl/) zimowe są więc niezwykle atrakcyjnym elementem każdego domu. Oprócz wielu zalet mają również kilka wad, ale w większości przypadków możemy sobie z nimi szybko poradzić.

Sprawdź też

Smart domy przyszłością nietradycyjnego budownictwa

sterowanie oświetleniem użytkowym
Dodał: IQ-Building
Źródło: http://iq-building.com.pl/
Technologia rozwija się w niezwykle szybkim tempie i odciska coraz większe piętno na naszym życiu. Posiadamy już smartphony, smart watche oraz dużo innych gadżetów. Ostatnim, bardzo interesującym trendem są inteligentne domy, które cieszą się coraz większą popularnością.


Porównaj:Ogrzewanie ogrodu zimowego trochę mija się z celem, bowiem wtedy powiększymy koszty ogrzewania, zamiast docieplać budynek bez powiększania kosztów ogrzewania. Oranżerie nie powinny być ogrzewane, ale w czasie zimy panuje w nich stosunkowo niska temperatura. Dzieje się tak głównie dlatego, iż szklane przegrody powodują znaczne straty cieplne.

Musimy jednak pamiętać, że niezależnie od tego czy jest zima czy też lato świeci słońce, które może ogrzewać nasze ogrody zimowe. Najlepiej będzie utworzyć oranżerię od południa, w miejscu niezacienionym przez roślinność, gdzie słońce będzie mogło doskonale ogrzewać powierzchnię oranżerii przez szklana przegrodę. Podczas lata natomiast musimy zadbać o rolety czy też żaluzje, które zmniejszą działanie promieni słonecznych. Kiedy chcemy stworzyć przy swoim domu oranżerię, powinniśmy usytuować ją w odpowiednim miejscu oraz zadbać o to, by również w zimie można było w niej miło spędzić czas. Oprócz tego, że pomniejszymy straty ciepła będziemy mogli cieszyć się dodatkową, zieloną przestrzenią w czasie chłodniejszych pór roku.

Sprawdź również:
2021/02/13, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.