W przeciągu wieków mnóstwo się w budownictwie zmieniło, ale praktycyzm zawsze pozostanie w cenie

Wznoszenie mostów było i nadal pozostaje wielką sztuką, świetnie znaną już starożytnym. Współcześnie podczas wypadów do Włoch możemy podziwiać budowle liczące tysiące lat. Trzeba tutaj przypomnieć, że mosty były w tamtych wiekach potrzebne obywatelom nie tylko do przewozu towarów - przecież akwedukty z pewnej odległości łudząco przypominają mosty, choć dostarczały wodę do Wiecznego Miasta.

na budowie
Dodał: lhourahane
Źródło: http://www.flickr.com/photos/allaction/2647200660/
Niegdyś stawiano nade wszystko na solidność, a imponującej wielkości budynki świadczyły o sile ówczesnych monarchów. A dawnym Rzymianom nie wypada wypominać zbytnej oszczędności w łożeniu pieniędzy na budownictwo - przecież niektóre gmachy stoją do dziś. W obecnym stuleciu sporo się zmieniło - budowniczy przeważnie stawiają na szybki czas ukończenia konkretnej budowy. Materiały czasami pozostawiają sporo do życzenia, nie mówiąc już o tym, żeby budowle miały przetrwać tysiące lat. Poza tym powstały całkiem odmienne technologie, które mają w znaczącym stopniu ułatwić pracę brygadom budowlanym i zagwarantować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, także i przypadkowym przechodniom. I właśnie głównie z myślą o nich została stworzona kładka Layher.

Nieprawdopodobnie wciągający artykuł, czyż nie? Jeżeli również masz taką opinię, to wejdź tutaj oraz przeczytaj w serwisie (iltex.pl/) wszystkie informacje.

W czasie budowy albo remontu, np. centrów handlowych, nie w każdym przypadku da się zupełnie wyeliminować ruch pieszych, więc warto wówczas pomyśleć przynajmniej o dwóch kwestiach. A mianowicie, w jaki sposób mają przemieszczać się elegantki z wielkimi siatami i co zrobić, aby nie musiały one zakładać na głowę hełmów ochronnych. Okazało się, że najsensowniejszym i jednocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem będzie postawienie kładki wyglądem przypominającej najzwyklejsze rusztowanie. Pośród tego typu produktów prym wiedzie wymieniona wyżej kładka Layher: która całkiem szybko zdobyła tak uznanie budowlańców, jak i nagrody.


Sprawdź też

Dach zielony - cechy szczególne i zastosowanie

Zielony dach w centrum miasta
Dodał: Center for Neighborhood
Dachy odwrócone, nazywane również dachami zielonymi, posiadają obecnie wielu miłośników. Tworzone były zresztą już bardzo dawno temu. Wtedy funkcję ozdobną z uwagi na piękno rosnących tam roślin. W ostatnim czasie udowodniono jednak, że takie pomysł może generować sporo dodatkowych korzyści.

rusztowanie
Źródło: pixabay.com
Prosty montaż i demontaż, ergonomia użytkowania, jak również przyznane atesty bezpieczeństwa sprawiają, że w trakcie remontów albo budowy potężnych obiektów użyteczności publicznej są one niezastąpione. Mocna konstrukcja złożona ze stalowych elementów i tak samo masywne zadaszenie dają wymaganą ochronę, lecz nie bez jakiegokolwiek znaczenia jest również i sama estetyka. Chociaż budowa (zobacz również makiety monochromatyczne) w dalszym ciągu trwa, a dookoła panuje nieład, to jednakże wygląd kładki może nam wiele powiedzieć o danej firmie budowlanej.
2020/05/07, 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.