Ogród w nowoczesnym, czyli nieco nietuzinkowym wydaniu - ciekawe wytyczne dla pań, które chcą trochę zmienić otoczenie domu

Nadejście wiosny to niewątpliwie czas wytężonej pracy w ogrodzie lub przydomowym ogródku. Okopywanie klombów, sadzenie cebulek, nawożenie czy wysiew nasion - to zaledwie niektóre konieczne prace. Zima jest okresem stagnacji, lecz wiosna do najlepszy czas na zaprowadzenie zmian.

Gdy jedni powiększają klomb z bratkami i projektują skalniaki, to inni budują niewielką szklarnię w rogu posesji. Takie przedsięwzięcia w zasadzie nie są zbyt rewolucyjnym przełomem, ale czasem są najzwyczajniej w świecie potrzebne. Tymczasem jeśli ktoś zamierza w tym roku zrealizować o dużo śmielsze bądź bardziej oryginalne pomysły, to kilka sugestii staje się na wagę złota.

ogórd, dom
Dodał: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Osłonami na balkon przeważnie zainteresowani są ci, którzy mają małe mieszkania w blokach. Równie mały balkonik oczywiście warto osłonić przed wiatrem czy słońcem, szczególnie kiedy czyta się tam czasopisma. Natomiast posiadacze domów jednorodzinnych mogą łatwo urozmaicić wygląd własnego ogrodu zamawiając osłony balkonowe z interesującymi nadrukami - wtedy zwykła osłona staje się wspaniałą ozdobą balkonu. Innym niebanalnym pomysłem jest wyodrębnienie niewielkiej przestrzeni na terenie działki - płot lamelowy świetnie sprawdzi się w tym przypadku jako ogrodzenie- .

Po przeczytaniu tego materiału, odkryj także odmienne wiadomości na prezentowany temat, które okażą się równie wciągające.

Solidne przęsła będą chronić biesiadujących przed wzrokiem ciekawskich przechodniów.

Sprawdź też

Zastosowanie panelowych ogrodzeń

Ogrodzenia
Dodał: Tabal
Źródło: Tabal
Jaki rodzaj ogrodzenia jest najlepszy? Drewniane panele ogrodzeniowe są wyjątkowo modne. Wiklinowe i drewniane płoty są ładną dekoracją. Bez wątpienia zaletą jest bezproblemowy montaż.


W powszechnej opinii to kwiaty stają się najbardziej imponującą ozdobą ogrodu. Jednak czy można wymienić choćby jeden sensowny argument, który odwiódłby zagorzałego ogrodnika pasjonata od sadzenia warzyw w donicach? Raczej nie. W naszych kuchniach od jakiegoś czasu rosną w misach zielone przyprawy, bazylia albo kolendra.

Jeżeli Twoim zdaniem ten artykuł jest ciekawy, to przeczytaj także pomocne źródło (https://www.krevetki.pl/), które zawiera interesujące informacje - one zapewne Cię zajmą.

Dlaczego więc nie przenieść takiej praktyki do ogrodu.

ogródek przy domu
Dodał: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Nasiona warzyw przeważnie lądują na uprzednio przygotowanych grządkach, ale niektóre z nich możemy bez obaw posiać w doniczkach ustawionych wzdłuż ścian domku bądź nawet na balkonie. Kwiaty fasoli ładnie się prezentują, chociaż i doniczki plastikowe z niedużymi pomidorami prezentują się wspaniale, zwłaszcza w dobrze zaprojektowanych aranżacjach- .

Ogrodnictwo to wielkie zamiłowanie wielu Polaków. I choć poradniki podsuwają mnóstwo ciekawych pomysłów, to niekiedy warto liczyć nade wszystko na własną pomysłowość. Jedynie wówczas będzie się czuło prawdziwą satysfakcję, gdy dana realizacja zachwyci gości.
2021/10/13, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.