Ogród w nowoczesnym, czyli nieco nietuzinkowym wydaniu - ciekawe wytyczne dla pań, które chcą trochę zmienić otoczenie domu

Nadejście wiosny to niewątpliwie czas wytężonej pracy w ogrodzie lub przydomowym ogródku. Okopywanie klombów, sadzenie cebulek, nawożenie czy wysiew nasion - to zaledwie niektóre konieczne prace. Zima jest okresem stagnacji, lecz wiosna do najlepszy czas na zaprowadzenie zmian.

Gdy jedni powiększają klomb z bratkami i projektują skalniaki, to inni budują niewielką szklarnię w rogu posesji. Takie przedsięwzięcia w zasadzie nie są zbyt rewolucyjnym przełomem, ale czasem są najzwyczajniej w świecie potrzebne. Tymczasem jeśli ktoś zamierza w tym roku zrealizować o dużo śmielsze bądź bardziej oryginalne pomysły, to kilka sugestii staje się na wagę złota.

ogórd, dom
Dodał: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Osłonami na balkon przeważnie zainteresowani są ci, którzy mają małe mieszkania w blokach. Równie mały balkonik oczywiście warto osłonić przed wiatrem czy słońcem, szczególnie kiedy czyta się tam czasopisma. Natomiast posiadacze domów jednorodzinnych mogą łatwo urozmaicić wygląd własnego ogrodu zamawiając osłony balkonowe z interesującymi nadrukami - wtedy zwykła osłona staje się wspaniałą ozdobą balkonu. Innym niebanalnym pomysłem jest wyodrębnienie niewielkiej przestrzeni na terenie działki - płot lamelowy świetnie sprawdzi się w tym przypadku jako ogrodzenie- . Solidne przęsła będą chronić biesiadujących przed wzrokiem ciekawskich przechodniów.

Sprawdź też

Zamierzasz kupić piękne chryzantemy letnie? Odwiedź uprawę chryzantem z Praszki

białe chryzantemy
Dodał: Costel Slincu
Źródło: http://www.flickr.com
Kwiaty są piękną ozdobą nie tylko w ogrodzie, lecz także na stole, gdy wstawimy je w ładny wazon z wodą. Właściwie pielęgnowane będą cieszyć oczy przez długi czas, a do jednych z wyjątkowo popularnych należą chryzantemy letnie. Jeśli planujesz kupić takie chryzantemy, musisz odwiedzić uprawę tych kwiatów z Praszki. Dlaczego?


W powszechnej opinii to kwiaty stają się najbardziej imponującą ozdobą ogrodu. Jednak czy można wymienić choćby jeden sensowny argument, który odwiódłby zagorzałego ogrodnika pasjonata od sadzenia warzyw w donicach? Raczej nie. W naszych kuchniach od jakiegoś czasu rosną w misach zielone przyprawy, bazylia albo kolendra.

Jeżeli Twoim zdaniem ten artykuł jest ciekawy, to przeczytaj także pomocne źródło (https://www.krevetki.pl/), które zawiera interesujące informacje - one zapewne Cię zajmą.

Dlaczego więc nie przenieść takiej praktyki do ogrodu.

ogródek przy domu
Dodał: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Nasiona warzyw przeważnie lądują na uprzednio przygotowanych grządkach, ale niektóre z nich możemy bez obaw posiać w doniczkach ustawionych wzdłuż ścian domku bądź nawet na balkonie. Kwiaty - hurtownia sztucznych kwiatów - fasoli ładnie się prezentują, chociaż i doniczki plastikowe z niedużymi pomidorami prezentują się wspaniale, zwłaszcza w dobrze zaprojektowanych aranżacjach- .

Ogrodnictwo to wielkie zamiłowanie wielu Polaków. I choć poradniki podsuwają mnóstwo ciekawych pomysłów, to niekiedy warto liczyć nade wszystko na własną pomysłowość. Jedynie wówczas będzie się czuło prawdziwą satysfakcję, gdy dana realizacja zachwyci gości.
2020/04/01, 13:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.