Jakiego rodzaju domek wybudować na rekreacyjnej działce w górskim terenie? Co będzie tu dobry wyborem?

Wreszcie kupiliśmy naszą długo wyczekiwaną działkę w górach. Zgodnie z naszymi planami będzie ona odskocznią od codzienności w mieście, w którym niestety ciągle jesteśmy zmuszeni mieszkać przez wzgląd na pracę. Jednak jest ona na tyle blisko, iż można spędzać tam każdy weekend. Właśnie ze względu na to powinniśmy rozejrzeć się za odpowiednim projektem domku, który niekoniecznie musi być specjalnie dużych rozmiarów, natomiast musi spełniać swoje podstawowe funkcje, a do tego dobrze komponować się z wyjątkowym otoczeniem. Co będzie najlepsze?
Dobrym pomysłem będą domy z drewna. Drewno jest surowcem świetnie prezentującym się w naturalnym otoczeniu. Tak naprawdę nikt chyba nie wyobraża sobie stawiać tego typu domu w mieście, natomiast w zielonej okolicy z przepięknym widokiem na góry to wręcz idealne połączenie. Na pewno zanim kupiliśmy ten kawałek ziemi, który miał być dla nas miejscem na relaks i odskocznią od codziennych stresów, mieliśmy wizję długich wieczorów oraz poranków spędzonych na przydomowym tarasie. Pyszna, gorąca kawa wypita z rana w takim miejscu będzie czymś bardzo miłym. Otóż wiele z projektów tego typu budynków uwzględnia tarasy drewniane, które nawet dodają uroku takiemu budynkowi. Niektóre z tego typu koncepcji mają taras, który ma możliwość zamykania tej przestrzeni, na przykład w razie złej pogody, co jest dosyć uniwersalnym rozwiązaniem; sprawdź . Warto coś takiego brać pod uwagę.
taras
Dodał: Juan de Dios Santander Vela
Źródło: http://www.flickr.com


Zastanawiając się nad tym, jak drewniany dom zniesie przeróżne warunki atmosferyczne należy pamiętać o tym, że elewacje drewniane, są zapewne bardziej wymagające jeśli chodzi o utrzymanie ich w dobrym stanie, jednak cały nasz wysiłek włożony w utrzymanie ich w świetnym stanie z pewnością się zwróci. Oczywiście drewno należy zabezpieczać, chronić przed szkodnikami, zaimpregnować. Jednak obecnie istnieje tak dużo doskonałych, uniwersalnych produktów na rynku, że często możemy już dzięki pojedynczemu zabiegowi otrzymać bardzo dobry rezultat.


Sprawdź też

Projekty małych domów, które wcale nie muszą być pozbawione wyobraźni

dom
Mnogość z nas marzy o dużym ładnym domu, z perfekcyjnym, rozległym salonem, przynajmniej dwoma sypialniami i świetną kuchnią. Mieszkanie w takim domu bezsprzecznie byłoby czymś uroczym, jednakże kiedy pomyślimy o wydatkach zbudowania tak wysokiego domu jednorodzinnego, oraz także o kosztach jego utrzymania… miny mogą nam nieznacznie zrzednąć. Niestety, nie każdy posiada możliwość posiadania ładnego, ogromnego domu z dwoma piętrami i wieloma przepięknie urządzonymi pomieszczeniami.

Oprócz tego drewno jest świetnym izolatorem, dającym lepszy komfort ciepła. Rzecz jasna ogrzewanie w zimniejsze dni będzie potrzebne, natomiast przez wzgląd na niewielką powierzchnię domku, kominek na drewno (zobacz schody wykonane drewna egzotycznego) w centralnej części domu powinien pełnił dobrze swoją rolę. Przewody, które przeniosą ciepłe powietrze na cały dom, dopełnią świetnie całość instalacji.
2022/08/03, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.