Jaki wariant kominka jest optymalny?

Wielu z nas fantazjuje o kominku z roztańczonym wewnątrz płomieniem – magiczna aura, ciepło domowego ogniska a także piękne estetyczne dopełnienie aranżacji . Dla poniektórych rodzinne zebrania przy kominku to poruszający punkt każdego wieczoru, dla pozostałych to przede wszystkim źródło ciepła.

kominek
Bez względu od przeznaczania, palenisko we wnętrzu nastręcza przemyślenia a także szczegółowego zaplanowania, albowiem powinien spełniać szereg wymagań. Sam dobór kominka również nie należy do łatwych, jako że osiągalnych jest wiele modeli, które różnią się rozmiarem, wyglądem, rodzajem opału oraz przede wszystkim – kosztem. Na co możemy się zdecydować: kominek otwarty, gazowy, wkład kominkowy? Przygotowaliśmy niewielki poradnik, jaki być może zilustruje tą kwestię.

Niezależnie od tego który typ kominka wybierzemy, można przebierać w stylach. Naturalnie estetyczna strona kominka jest uzależniona od jego rodzaju, ale będziemy w stanie odszukać zarówno wolnostojący kominek w odsłonie tradycyjnej, jak też otwarty kominek w stylu nowoczesnym. Nim zdecydujemy się na zabudowa kominka musimy przemyśleć, jak często będziemy palić, czy ma on dodatkowo dogrzewać dom, czy mamy gdzie gromadzić drewno (zobacz więcej).

Jeżeli potrzebne Ci następne miejsce, z którego będziesz czerpać dane, to zalecamy to omówienie. Przeczytasz tam dużo publikacji na analizowany tutaj temat.

Kiedy już odpowiemy sobie na te pytania, należy wybrać pomiędzy osiągalnymi wariantami kominków, które mogą być otwarte, konwekcyjne, kumulacyjne, mogą to być również wkłady kominkowe z płaszczem wodnym / tlo.

Kiedy pragniemy kominka przede wszystkim w roli dekoracyjnej, wówczas kominek otwarty będzie niezłym wyborem – ze względu na prędki proces wypalania oraz przepływ spalin, większa część wygenerowanej energii nie ogrzewa pomieszczenia. Najbardziej popularnym kominkiem jest konwekcyjny, jaki wytwarza dużo ciepła a także grzeje wnętrze w przeciwieństwie do kominka wcześniej wspomnianego. Jeżeli chcemy, ażeby ciepło utrzymywało się przez dłuższy czas, wówczas dobrym wyborem może być kominek kumulacyjny, a dla tych, którzy chcieliby ogrzać też wodę – odpowiednim może być kominek kotłowy - .

Niezależnie od typu kominka można je odszukać w rozmaitych stylach jak też formach, które z pewnością będą estetycznie pasować do aranżacji.

Intryguje Cię problematyka podnoszona w tym tekście? Poznaj oprócz tego również inne zbliżone materiały - zwyczajnie wejdź na stronę (http://infinitex.pl/realizacje/).

Kominek nie jest już dziedziną tylko tradycyjnych salonów.
2020/03/12, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.