Jak współczesne technologie mogą ułatwiać na co dzień życie mieszkańcom Krakowa

Budynek znający swojego użytkownika i rozumiejący jego potrzeby to nie wątek rodem z filmu sci-fi. Producenci już teraz proponują systemy ułatwiające zarządzenie budynkiem. Rozwiązania są dostępne w Polsce, ale także tutaj powstają.

inteligentny dom
Inteligentny budynek to takie miejsce, w którym wszystkie narzędzia budują pojedynczy, zsynchronizowany system (dodatkowe czytanie). Za pomocą jednego przycisku w smart fonie możemy zamykać albo otwierać okna i drzwi, włączać albo wyłączać system alarmowy, klimatyzację, ogrzewanie i wentylację. To nie wszystko, system umożliwia też monitoring całego budynku, na odległość zarządzanie sprzętami gospodarstwa domowego i roletami okiennymi. W przypadku włamania, opcja „panika” automatycznie włączy wszystkie źródła światła w domu. Takie nowoczesne systemy stosowane na co dzień ułatwiają oszczędzanie energii, zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkownika, ale również nadają prestiżu i nowoczesnego rysu jego mieszkaniu. Nie bez przyczyny zatem coraz więcej Polaków jest chętnych na zamontowanie tych rozwiązań w swoich mieszkaniach. Ich dostawców znajdziemy również w stolicy Małopolski. Jeśli wprowadzimy w wyszukiwarkę internetową sekwencję „inteligentny budynek (szczegółyo tym www.biuroinwest.pl/oferta/przeglad-roczny-budynku/) Kraków”, uzyskamy listę stron wirtualnych sklepów i sprzedawców oferujących tego rodzaju systemy w Krakowie. Także tu znajdziemy szczegółowy opis właściwości systemu i korzyści wynikające z jego zainstalowania. Jeżeli mimo to nadal mamy wątpliwości, fraza „inteligentny budynek Kraków” nakieruje nas na odnośniki do for internetowych. Ich użytkownicy dzielą się swoimi opiniami i recenzjami na temat systemów. To znakomita szansa, żeby dowiedzieć się, co inni mieszkańcy Krakowa sądzą o tym rewolucyjnym systemie.


Sprawdź też

Sprzęty i Urządzenia niezbędne w ogrodnictwie - atrakcyjne ceny sklepów on-line

ogród
Dodał: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie ludzie znajdują przeróżne zainteresowania, którym poświęcają swój wolny czas. Jest to dla nich niejednokrotnie szansa zrelaksowania się poprzez robienie rzeczy, jakie sprawiają im przyjemność. Uprawianie ogrodu niewątpliwie przynależy do tego typu zajęć i oprócz zadowolenia z siebie dostarcza bardzo miłe efekty wizualne. Każdego przecież radują pięknie zakwitnięte kwiaty na utworzonej rabacie czy też dorodne marchewki z swojego zieleniaka.

technologia
Inteligentny budynek to dom, który ma na celu tak urządzić zarządzanie budynkiem, żeby było jak najbardziej proste dla użytkownika. Siedzimy na kanapie i nie chce nam się wstawać, by zamknąć okno? Jesteśmy blisko domu i chcielibyśmy otworzyć drzwi garażowe? Wystarczy wcisnąć jeden przycisk w smartfonie i gotowe!
2021/03/03, 08:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.