Jak współczesne technologie mogą ułatwiać na co dzień życie mieszkańcom Krakowa

Budynek znający swojego użytkownika i rozumiejący jego potrzeby to nie wątek rodem z filmu sci-fi. Producenci już teraz proponują systemy ułatwiające zarządzenie budynkiem. Rozwiązania są dostępne w Polsce, ale także tutaj powstają.


inteligentny dom
Inteligentny budynek to takie miejsce, w którym wszystkie narzędzia budują pojedynczy, zsynchronizowany system (dodatkowe czytanie). Za pomocą jednego przycisku w smart fonie możemy zamykać albo otwierać okna i drzwi, włączać albo wyłączać system alarmowy, klimatyzację, ogrzewanie (Ogrzewanie centralne Śląsk) i wentylację. To nie wszystko, system umożliwia też monitoring całego budynku, na odległość zarządzanie sprzętami gospodarstwa domowego i roletami okiennymi. W przypadku włamania, opcja „panika” automatycznie włączy wszystkie źródła światła w domu. Takie nowoczesne systemy stosowane na co dzień ułatwiają oszczędzanie energii, zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkownika, ale również nadają prestiżu i nowoczesnego rysu jego mieszkaniu. Nie bez przyczyny zatem coraz więcej Polaków jest chętnych na zamontowanie tych rozwiązań w swoich mieszkaniach. Ich dostawców znajdziemy również w stolicy Małopolski. Jeśli wprowadzimy w wyszukiwarkę internetową sekwencję „inteligentny budynek (szczegółyo tym www.biuroinwest.pl/oferta/przeglad-roczny-budynku/) Kraków”, uzyskamy listę stron wirtualnych sklepów i sprzedawców oferujących tego rodzaju systemy w Krakowie. Także tu znajdziemy szczegółowy opis właściwości systemu i korzyści wynikające z jego zainstalowania. Jeżeli mimo to nadal mamy wątpliwości, fraza „inteligentny budynek Kraków” nakieruje nas na odnośniki do for internetowych. Ich użytkownicy dzielą się swoimi opiniami i recenzjami na temat systemów. To znakomita szansa, żeby dowiedzieć się, co inni mieszkańcy Krakowa sądzą o tym rewolucyjnym systemie.


technologia
Inteligentny budynek to dom, który ma na celu tak urządzić zarządzanie budynkiem, żeby było jak najbardziej proste dla użytkownika. Siedzimy na kanapie i nie chce nam się wstawać, by zamknąć okno? Jesteśmy blisko domu i chcielibyśmy otworzyć drzwi garażowe? Wystarczy wcisnąć jeden przycisk w smartfonie i gotowe!
2020/01/14, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.