Czy mały dom do duże obciążenie finansowe? Czemu należy zastanowić się nad taką inwestycją, gdy chcemy wyprowadzić się z bloku?

Sporo osób szuka własnego idealnego miejsca do zamieszkania. Często bowiem to, gdzie aktualnie mieszkamy jest zależne od miejsca pracy, do jakiego chcemy mieć blisko. Często także budżet nie pozwala na to, aby zamieszkać we własnym wymarzonym domku jednorodzinnym, najlepiej gdzieś w ładnym miejscu pod lasem. Takich marzeń na pewno mamy dużo, ale czy na pewno nie stać nas na takie marzenia?

Oczywiście musimy mierzyć siły na zamiary i nie porywać się na rzeczy, na które wiemy, że nie będzie nas stać. Mowa o stawianiu ogromnych domów, które nie dosyć, iż są kosztowne same w sobie, to jeszcze później są dosyć drogie w utrzymaniu. Jednak często gdy myślimy o wyprowadzce z blokowiska, to w pierwszej kolejności zależy nam standardowo na większej prywatności, ciszy oraz własnym kawałku ogrodu, gdzie będziemy mogli spędzać czas na świeżym powietrzu.

Projekt domów
Źródło: pixabay.com
Na pewno ta wizja jest już łatwiejsza do zrealizowania. Bez problemu znajdziemy bardzo rozmaite projekty małych domów, jakie nie wymagają ogromnej działki, spełnią nasze wymagania, a oprócz tego nie są aż tak kosztowne. Wiedzmy o tym również, że w tego typu domu nie ma opłat za czynsz każdego miesiąca, więc ten wydatek nam odpadnie.

Sprawdź też

Jakiego rodzaju domek wybudować na rekreacyjnej działce w górskim terenie? Co będzie tu dobry wyborem?

dom
Dodał: otoDom.pl
Źródło: otoDom.pl
Nareszcie nabyliśmy naszą wymarzoną działkę w górach. Zgodnie z naszymi planami będzie ona odskocznią od codzienności w mieście, w jakim niestety wciąż jesteśmy zmuszeni mieszkać ze względu na pracę. Jednak jest ona na tyle blisko, iż można jechać tam niemal w każdy weekend. Właśnie ze względu na to powinniśmy rozejrzeć się za odpowiednim projektem domku, jaki wcale nie musi być specjalnie dużych rozmiarów, jednak powinien spełniać swoje podstawowe funkcje, a przy tym dobrze komponować się z górskim otoczeniem. Co będzie najlepsze?


Należy powiedzieć, że wiele ludzi decyduje się na własny dom (polecamy dobre projekty domów) dopiero w wieku średnim, kiedy to dzieci są prawie odchowane oraz niedługo będą zakładały własne rodziny oraz wyprowadzą się od rodziców na stałe. Wtedy tym bardziej nie potrzeba nam dużej przestrzeni. Niewielki dom w zupełności wystarczy.Atutem takiej inwestycji są mniejsze opłaty za ciepło w sezonie grzewczym, mniejsza ilość przestrzeni do sprzątania.

domek letniskowy
Dodał: Gina Paulucci
Źródło: http://www.flickr.com
Planując tego typu inwestycję można bardziej skupić się na rozwiązaniach oszczędzających energię. Dzisiejsze innowacyjne rozwiązania w tej kwestii, są na tyle zaawansowane, iż powalają stworzyć obiekt niemal samowystarczalny. Trzeba wiedzieć, iż na niektóre inwestycje możemy starać się o dofinansowanie, jakie może pomóc nam zmniejszyć koszty.

Natomiast przede wszystkim do tej kwestii należy podejść z dużym spokojem oraz bez pośpiechu.

Przejdź na autorski serwis (https://centrumstyropianu.pl/78-klej-do-styropianu)! Tam czeka na Ciebie następna fantastyczna porcja rzetelnych wpisów na ten temat. Nie pożałujesz!

Taką budowę bowiem można rozłożyć na lata. Powoli odkładać pieniądze na kolejne etapy budowy. W ten sposób nie poczujemy tak obciążenia finansowego, a prace będą postępowały. Z pewnością jest to lepsze wyjście niż zakładanie, iż nie stać nas na taką inwestycję.
2018/11/24, 22:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.