Bardzo ważna rola oświetlania w naszym domu. Odpowiedni dobór typu oświetlenia zależny od urządzanego pomieszczenia

Niezwykle ważnym elementem każdego mieszkania jest jego oświetlenie. Powinno być dobrze dobrane do każdego pomieszczenia oraz sposobu w jaki będzie wykorzystywane. Dobrze dobrane oświetlenie zapewni nam dogodne warunki mieszkania.

Lampa ogrodowa
Dodał: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, który pokój urządzamy, takiego typu oświetlenie trzeba do niego dobrać. Nie każde wnętrze powinno być oświetlane mocnym światłem, w przypadku sypialni na przykład lepiej będzie na nas działało delikatne, kojące światło o naturalnej barwie. Mnóstwo z nas zapomina o tym, iż sztuczne oświetlenie może w negatywny sposób oddziaływać na nasze oczy, szczególnie kiedy jest zbyt jasne jak również intensywne. Niekiedy może także spowodować kłopoty ze snem lub zmęczenie. Z tego powodu właśnie powinniśmy dobierać typ oświetlania do określonych pomieszczeń w naszym domu. Pomieszczenia, w których odpoczywamy na przykład salon albo sypialnia powinny być stosunkowo delikatnie oświetlone, by nie męczyć naszego wzroku i pozwolić im wypocząć po długim dniu przykładowo pracy przy komputerze. Przydatne będą również małe lampki przykładowo do czytania książek.

Sprawdź też

Nocny ogród

Lampiony do ogrodu
Dodał: Chris Phutully
Źródło: http://www.flickr.com
Okres wakacji to czas, gdy chętnie spędzamy wieczory w ogrodzie. Rozstawiamy grilla, zapraszamy przyjaciół i w ten sposób odprężamy się. Nikt raczej nie lubi spędzać czasu w egipskich ciemnościach, więc dobrze jest pomyśleć o delikatnym oświetleniu ogrodu.


W przypadku pomieszczeń takich jak łazienka czy też kuchnia można montować przykładowo oświetlenie listwami ledowymi albo żarówkami ledowymi. W interesujący sposób możemy oświetlać półki czy też szafki w kuchni jak również lustro w łazience. Oświetlenie łazienkowe musi mieć wystarczającą jasność, aby przykładowo dobrze zrobić makijaż przy lustrze oraz wyraźnie wszystko widzieć . http://galeriaoswietlenia.pl/92-lampy-lazienkowe

Najlepsze do tego celu są żarówki LED przy lustrze. Dużą dowolność mamy przy kupowaniu oświetlenia na podwórko. Można zakupić dowolne lampy ogrodowe (więcej na ten temat). W tym przypadku również świetnie sprawdzą się lampy najazdowe LED, które doskonale oświetlą każdy podjazd albo ścieżkę w ogródku. Chętnie kupowane są także lampki na baterię słoneczną (sprawdź informacje na ten temat).

Z pozoru mało ważne oświetlenie w naszym mieszkaniu, ma znaczący wpływ przykładowo na nasze samopoczucie czy też wzrok. Nie należy więc zapominać o regułach oświetlania konkretnych wnętrz w naszym domu. Chcemy przecież czuć się w nim jak najbardziej komfortowo. Dobrze dobrane oświetlenie może po części zapewnić nam komfort mieszkania.
2018/06/22, 08:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.