Wykorzystanie tafli szklanych we współczesnym budownictwie, często używane konstrukcje balustrad szklanych

Szkło jako budowlany materiał od pewnego czasu jest coraz chętniej stosowane. Wielu ludzi ma przed nim obawy, myśląc że jest łamliwe i kruche. Faktycznie przy oknach czy szybach w drzwiach tak jest, lecz szkło używane w konstrukcjach prezentuje się całkowicie odmiennie.


szkło1
Źródło: flickr.com
Przede wszystkim ma odpowiednią grubość, tu już w każdym przypadku dobiera się ją do konkretnej sytuacji. Poza tym producenci stosują specjalne techniki polepszające jego parametry, dzięki czemu jest ono w pełni bezpieczne. Zaliczają się do nich przede wszystkim hartowanie i klejenie. Podczas hartowania tafla szkła wiele razy zwiększa swoją wytrzymałość, dzięki czemu będzie odporna zarówno na obciążenia statyczne, jak również na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z kolei klejone szkło złożone jest z paru niezależnych tafli, między którymi znajduje się cienka warstwa bezbarwnego tworzywa sztucznego.

Dzięki wykorzystaniu takiej technologii praktycznie nie ma szans na rozbicie takiej tafli, bo w najgorszym przypadku zniszczeniu ulegnie jedna warstwa, lecz pozostałem będą się trzymać. Jednym z coraz częściej wybieranych konstrukcji z tego właśnie materiału są balustrady szklane https://parcienaszklo.com.pl/oferta/cie informacje są ciekawe, przeczytaj ponadto szczegóły w linku http://www.da-bud.pl/oferta. Znajdziesz tam równie przydatne dane.

Szkło doskonale nadaje się do tego zastosowania, nie tylko będzie odpowiednio wytrzymałe, lecz również bardzo eleganckie i nowoczesne, trudno więc być zdziwionym, że architekci i projektanci coraz częściej sięgają po ten materiał.

Szkło ornamentowe
Dodał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do wykonania projektu i realizacji takiej szklanej balustrady potrzebne jest odpowiednie doświadczenie, więc dobrze będzie zlecić to jednej z wielu firm, które się zajmują takimi pracami, w pierwszej kolejności istotne jest dopasowanie odpowiedniego typu szkła do danego projektu. Szklane balustrady mogą być wykonane kilkoma różnymi sposobami, najczęściej wykorzystuje się tafle szkła przykręcane do boków schodów, wpuszczane w schody i montowane w słupkach. Zależnie od preferencji zamawiającego balustrada może mieć poręcz ale można również zostawić samą wygładzoną płytę szkła, w jednym i w drugim przypadku konstrukcja będzie odpowiednio bezpieczna.
2019/01/29, 14:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.