W moim ogrodzie - interesujące porady

Każdy kojarzy tytuł „Tajemniczy ogród”, to wspaniała książka, która pokazuje, że świeże powietrze i praca w ogrodzie, potrafią zdziałać cuda. Ogród jest wspaniałym miejscem, gdzie możemy wyzbyć się wszystkich smutków. robienie czegokolwiek przy roślinach odpręża i zazwyczaj pomaga w rozwiązaniu całkiem dziwnych spraw. Gdy ogród okaże się naszą pasją, na sto procent tego nie pożałujemy. Jednak, jeśli zależy nam na tym, żeby naprawdę ogród stał się naszą pasją, to będzie trzeba sporo na temat ogrodu poczytać. Jeżeli posiadamy kawałek ziemi, warto sprawdzić czy jest to ziemia kwasowa czy zasadowa, byśmy dowiedzieli się, jak ją uprawiać.

hibiskus w moim ogrodzie
Dodał: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nigdy wcześniej nie robiliśmy nic na działce, to dobrze zapytać kogoś, kto już jest zapalonym ogrodnikiem lub samemu poszukiwać właściwych metod. Działka to wyzwanie, które nie daje szansy na „nie chce mi się”. Każdego dnia trzeba o niego dbać, a przed pierwszymi przymrozkami właściwie o wszystko zadbać. Więcej na temat pielęgnowania roślin w tym miejscu - interesujące źródło.

Pośród kwiatów lub warzyw


Wielbimy ogródki za to, że są takie kolorowe, a przy tym można się tam doskonale zrelaksować (to akurat może się przydać: do grilla). Zwłaszcza te pełne kwiatów różnej maści. Jednak, jeśli patrzymy na piękny ogród http://www.zielonaprzestrzen.pl poza zachwytem nad tym jak dany gród wygląda, warto pomyśleć o tym, że ktoś musiał poświęcić takiemu miejscu ogrom pracy. Za wszystkimi wspaniałymi i nieogarniętymi ogrodami stoją ich właściciele. Nie zawsze w ogrodzie wszystko wygląda tak, jak ogrodnik sobie zaplanował, ale jeśli regularnie działa w swoim ogródku, to efekt na pewno będzie zadowalający. Jeżeli chodzi o ogród http://zielonaprzestrzen.pl z warzywami miarą umiejętności właściciela ogrodu są plony.

Jeśli w okresie letnim możemy jeść swoją sałatę, rzodkiewkę, szczypior, to właściciel spisał się na medal. Czasem część nasion nie wschodzi, bo najprawdopodobniej spadły na nie do końca odpowiednią glebę. Jednak dzięki corocznym spostrzeżeniom po jakimś czasie uda się zebrać wymarzone plony. Jednak, jeżeli rzeczywiście chcemy, by nasz ogród robił wrażenie na nas samych to po prostu trzeba wziąć się w garść i działać. Nieistotne czy pobrudzimy paznokcie przez dwie pary rękawiczek.
2017/06/10, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.