Zadbany ogród bez kopców kreta. Jak ułożyć siatki na ssaki?

Kret to stworzonko, jakie przywołuje na myśl miłe wspomnienia starej czechosłowackiej dobranocki. Ale w codziennym życiu nie może być tak różowo. Krety to szkodniki, które potrafią zniszczyć nasz wypielęgnowany przydomowy ogród. Trzeba zatem zakupić przyrząd, którego zadaniem będzie obrona przed tymi niepozornymi stworzonkami.

Kret w ogrodzie
Dodał: Serena
Źródło: https://www.flickr.com
Jeżeli nasz ogródek jest naszą chlubą, wtedy zrobimy wszystko, by wyglądał jak najlepiej. Zwłaszcza podczas wakacji, kiedy najwięcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Od czasu do czasu zapraszamy bliskich na grilla na ogródku. Warto więc, żeby wyglądał się on jak najpiękniej.

Sprawdź też

Jak możemy gruntownie posprzątać i zwalczać szkodniki w ogrodzie.

Mszyce
Dodał: molajen
Źródło: http://www.flickr.com/photos/molajen/2921297998/
Ogrodnictwo oraz zwalczanie szkodników
Choć ogrodnictwo oraz zwalczanie szkodników wydaje się bezproblemowe to jest dużo rzeczy, jakie trzeba wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. W rzeczywistości wiele z tych rzeczy, o jakich będziesz tu czytać nie jest omawianych zanadto w wielu przypadkach.


W przypadku, gdy pragniemy mieć cudowny trawnik zakładanie trawników wrocław musimy zainstalować specjalną siatkę na krety. Siatka na krety zagwarantuje nam należytą ochronę przed tymi niepozornymi stworzeniami. Dzięki jej zastosowaniu nie będziemy musieli oglądać nowych kopców na swoim trawniku. Unikniemy dodatkowego stresu i nerwów. Teraz podczas grillowania jednym zmartwieniem będzie smak serwowanych potraw, a przede wszystkim ich odpowiednia ilość. W przypadku, kiedy nie mamy zadaszenia lub namiotu ogrodowego, to będziemy mogli się zmartwić, czy pogada nam dopisze. Więcej na

SiatkaSiatka - (poznaj więcej) na krety jest niezmiernie łatwa do położenia. Podstawowym krokiem jest dobre pozbycie się chwastów. Kolejnie wystarczy siatkę rozwinąć i położyć na ziemię. W kilku miejscach należy odpowiednio ją przymocować za pomocą, np. szpilek bądź kołków. Na jakiej głębokości montować siatkę pod trawnikiem? Mając na uwadze to, że trawa posiada małe korzenie wystarczy siatkę umieścić na głębokości ok. dziesięciu centymetrów. Kiedy już to zrobimy, musimy zakryć siatkę ziemią. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie podłoże lekko kwaśne. To solidne podłoże dla traw. Ziemię należy lekko uklepać i równomiernie ją rozłożyć. Ostatnim krokiem będzie posianie trawy. Tak założona siatka na krety zapewni nam wystarczającą ochronę przed tymi szkodnikami. Dzięki niej nie będzie już ani jednego niechcianego kopca w swoim ogródku. Nasz trawnik będzie wyglądał świetnie. A my zaoszczędzimy wiele nerwów i stresu, związanych z pojawianiem się kreta. Będziemy mogli także zapomnieć o różnych sposobach na wypłoszenie kreta z posesji, jak na przykład o zakopywaniu szklanych butelek do połowy w ziemi.
2021/04/28, 13:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.