Technologia LED w praktyce

Za oknem szaro i ciemno, włączamy więc lampy w wnętrzach w których przebywamy. Jednak sztuczne światło równie ważne jest wewnątrz jak na i zewnątrz domostwa. W szczególności w pokaźnych ogrodach liczba oświetlenia może osiągnąć liczbę dwucyfrową. Aby rachunek za prąd nie wzrastał niepotrzebnie, należy zdecydować się na lampy ledowe.
lampa ogrodowa
Dodał: Praktiker
Źródło: Praktiker
Lampy ogrodowe LED nie pochłaniają zbyt dużej ilość prądu przy włączeniu. Nie występuje tu tak zwane „uderzenie prądu”. Odwrotnie niż w przypadku żarówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. Diody LED nie gasną momentalnie, ale etapowo tracą swą moc. Kiedy zobaczymy ich przygasanie, będziemy mieli jeszcze sporo czasu na kupno nowego oświetlenia.

Jak wiadomo: de gustibus non est disputandum. Ale przy tak szerokim wyborze form i stylów lamp zewnętrznych LED nie jest to nawet konieczne. Na sklepowych półkach zobaczymy ciekawe typy wykonania: lampy ogrodowe stojące LED, lampy do oczek wodnych tudzież oświetlenia dróżek. Istnieją więc lampy zewnętrzne LED dla osób preferujących klasykę jak i minimalizm.

Istotną kwestią przy wyborze oświetlenia jest również bezpieczeństwo. Oświetlenie LED nie nagrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Nie ma ryzyka spowodowania pożaru, co jest szczególnie przydatne przy wyborze bożonarodzeniowych lampek zewnętrznych. Pragnąc przyozdobić przestrzeń wokół domu zawsze musieliśmy uwzględnić, iż oświetlenie zewnętrzne będzie wystawione na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wichura i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki,
ogród
Dodał: www.elswar.pl
Źródło: www.elswar.pl
jednak diody LED charakteryzują się niesamowitą odpornością na uderzenia.


Sprawdź też

Nocny ogród

Lampiony do ogrodu
Dodał: Chris Phutully
Źródło: http://www.flickr.com
Lato to czas, kiedy chętnie spędzamy chwile po pracy w ogrodzie. Rozpalamy grilla, zapraszamy sąsiadów i w taki sposób odpoczywamy. Nikt raczej nie lubi przebywać w egipskich ciemnościach, dlatego warto pomyśleć o delikatnym oświetleniu ogrodu.


W technologii LED jest możliwe osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroki wachlarz barw. Przez co temu możemy tworzyć na posesji kolorowe aranżacje świetlne. W internecie prowadzi swą działalność dużo sklepów z oświetleniem, które wybornie podkreśli elegancję posesji. Choć są to sklepy które funkcjonują w sieci zazwyczaj mamy możliwość obejrzenia lamp przed kupnem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają fachową pomoc w dobrze oświetlenia, a co nie jest bez znaczenia, gwarantują zrealizowanie bezpiecznych i bezproblemowych zakupów.
2022/12/01, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.