Rok 2015 – czy to stosowny moment do zainwestowania w zakup własnego mieszkania?

Kupienie swojego mieszkania to współcześnie absolutnie jedna z najistotniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu statystyczny Polak. Ceny nieruchomości w kraju są na tyle duże, że niezbędne jest zaciągnięcie wysokiego kredytu hipotecznego, który następnie spłaca się przez istotną część życia, czasem nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to dobry moment, by nabyć własne cztery ściany?
Fachowcy zgodnie twierdzą, że rok 2015 nie będzie widocznie różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, z tego powodu jeśli ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to na pewno bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że ceny mieszkań od jakiegoś czasu utrzymują się na tym samym poziomie. W dodatku, banki łaskawym okiem patrzą na kredytobiorców, którzy zamierzają zakupić mieszkanie. Trzeba jednakże pamiętać, że w 2015 roku
nowe mieszkania
Dodał: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
niezbędne jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości kupowanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej sumy mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, którym jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednakże osoby mające maksymalnie 35 lat, które pragną zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Oczywiście, ograniczenia obowiązują również w stosunku do metrażu mieszkania czy jego ceny za metr kwadratowy.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij także ten odnośnik. Podobne wiadomości przeczytasz również tutaj palety tekturowe.

Dopuszczalna wielkość zależy głównie od ilości dzieci posiadanych przez daną osobę bądź partnerów. Z tego powodu przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się szybko rozwijał. Jest to również doskonała wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje także wzrost podaży, toteż ilość inwestycji rynku mieszkaniowego z pewnością będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.


Sprawdź też

Miasto Wrocław wspaniałym miejscem do życia, czyli dlaczego warto się w to miejsce przeprowadzić

wrocław
Dodał: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że duże miasta dają znacznie potężne opcje, jeśli chodzi o zatrudnienie. Znalezienie w nich pracy nie stanowi większego problemu. Tak samo jest, jeśli chodzi o wykupienie mieszkania.

Jeżeli planuje się kupno swojego mieszkania oczywiście należy przeanalizować posiadaną sytuację ekonomiczną.

Nie chcesz, aby ciekawe treści Ci umknęły? Zatem na pewno spodoba Ci się kluczowa witryna (http://ekodrensklep.pl/produkty/zbiorniki-na-wode-deszczowa/zbiorniki-podziemne), na której możesz przeglądać inne wpisy.

Jest to zbyt ważna decyzja, żeby była dziełem przypadku. Niemniej jednak, rok 2015 na pewno jest dobrym momentem na tego rodzaju inwestycję. Okazje cenowe trafią się głównie w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z danej inwestycji, z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest poszukiwać takich ofert, ponieważ ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie będą się zmieniały w najbliższym czasie.
2020/08/19, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.