Nowoczesne dachy zielone - piękne, gustowne i przydatne

O nowomodnych dachach zielonych mówi się obecnie coraz więcej, bowiem spotykamy się z nimi znacznie częściej aniżeli kiedyś. Dachy zielone nie są w dzisiejszych czasach już taką nowością jak kiedyś, niemniej jednak mnóstwo ludzi wciąż nie wie czym są dachy zielone, oraz także jakie niosą za sobą korzyści.

zielonyu dach wieżowca
Dodał: pnwra
Zielone dachy to płaskie dachy budynków, które pokryte są roślinnością - kwiatami, klombami, ślicznymi krzakami oraz nawet drzewkami. Dachy takie prezentują się naprawdę wyjątkowo i niezwykle elegancko, niewątpliwie nie można odmówić im ogromnego uroku i powabu. Nadają cudownego wyglądu całej okolicy, prezentują się współcześnie i popularnie, naturalnie są znacznie lepsze od zwykłych, pospolitych dach (sprawdź na www.novatik.pl)ów. Dachy zielone proponują nadzwyczaj dużo cennych korzyści, przede wszystkim dają sposobność zagospodarowania miejsca na dachu i kreują dodatkową przestrzeń do życia i działania, mogą występować w roli tarasów.

Sprawdź też

Wspaniały ogródek na najwyższym piętrze bądź ekologiczny dach naszego budynku mieszkalnego

taras
Dodał: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Inwestorzy mają obowiązek zrekultywować teren zniszczony podczas prac budowlanych. Mogą posadzić drzewa w okolicy nowych bloków bądź zazielenić trawniki pomiędzy nimi. Świetnym rozwiązaniem mogą być również dachy zielone. Często stosowanym pokryciem bloków mieszkalnych a także innych budynków publicznych jest styropapa. Bardzo dobrą alternatywą dla tego typu pokrycia dachowego są dachy zielone.


Dachy zielone są przygotowywane niesłychanie konkretnie, do ich produkcji używa się specjalnych materiałów, takich jak choćby otuliny styropianowe. Do tego zielone dachy perfekcyjnie chronią membranę dachową przed rozmaitymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak na przykład deszcz czy grad, dzięki czemu perfekcyjnie wpływają na jej dłuższą żywotność. Zielone dachy dodatkowo dostarczają wody do atmosfery, doskonale oddziaływują na ochłodzenie budynku oraz wyłapują malutkie zanieczyszczenia powietrza. Świetnie przyczyniają się również do wykreowania nowoczesnej, pomysłowej architektury. Przeczytaj więcej: http://www.megastyro.pl/.

zielone dachy osiedla
Przestrzeń miejska, w jakiej nie brak dachów zielonych niewątpliwie jest o wiele bardziej ciekawsza, a także znacznie bardziej miła dla oka, albowiem dachy zielone przedstawiają się po prostu ślicznie i nie można nawet porównać ich do zwyczajnych, szarych dachów, jakie w większości spotyka się w okolicy. Warto więc stosować nowomodne, innowacyjne a równocześnie lepsze rozwiązania architektoniczne oraz budowlane, do takich z pewnością należą właśnie dachy zielone.
2018/06/22, 10:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.