Często spotykane wykorzystania w budownictwie i ogrodnictwie różnych odmian siatek i folii.

Najróżniejsze siatki i folie są bardzo popularnym towarem większości sklepów z artykułami ogrodowymi i budowlanymi. Posiadają one różnorakie zastosowanie, zrobione także są z bardzo różnych materiałów. Niezwykle popularna jest na przykład folia PE, jaka dzięki swoim właściwościom szybko zdobyła uznanie właścicieli ogrodów i domów. Folia ta jest produkowana w kilku grubościach i rozmiarach, lecz w razie konieczności może być klejona.
Wykorzystuje się do tego odpowiednie taśmy, zapewniające trwałe i nieprzepuszczające wody połączenia. Folia PE stała się bardzo wszechstronnie wykorzystywana w licznych sytuacjach. Przede wszystkim stosuje się ją w każdym miejscu, gdzie będzie wymagane zapewnienie odpowiedniej izolacji od wody, a więc na różnego rodzaju wylewkach, podłogach i posadzkach. Da się ją także w miejsce papy stosować przy fundamentach oraz stropach, a także przy zabezpieczaniu stolarki i dachów. Za to w zastosowaniach ogrodniczych folię tę przykładowo można spotkać przy oczkach wodnych, ale także przy budowie różnego rodzaju namiotów i szklarni.
siatka
Dodał: Betafence
Źródło: Betafence


Sprawdź też

W jaki sposób sprawić, żeby ogród cudowny

Letnia pielęgnacja trawnika
Dodał: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy z nas lubi przebywać w miłym środowisku, gdzie jest schludnie oraz ładnie, gdzie naprawdę cudownie się odpoczywa po ciężkim dniu. Z tego powodu także, tak ważne jest to, w jaki sposób prezentuje się nasz ogród, szczególnie że niejako jest on naszą wizytówką, bo jeśli przyjeżdżają do nas jacyś goście, to w pierwszej chwili zauważają sam dom oraz teren dookoła niego, a dopiero później nas oraz wnętrze domu.


Często w domach i ogrodach używa się także najróżniejsze siatki ochronne. W szczególności chętnie wykorzystywana jest siatka - (przejdź po tym linku) na krety , pozwalająca na bardzo skuteczną ochronę przed inwazją tych zwierząt. Co prawda pełnią one niezwykle istotną rolę w przyrodzie, ale nie każdy chce, aby akurat u niego kopały swoje kopce.

Nie zwlekaj — zweryfikuj jakie ciekawe informacje ma nasza autorska strona internetowa (www.artimbo.pl/kratki-drewniane,g20.html). Jej temat na pewno niezwykle Cię zainteresuje.

I tu doskonale sprawdzają się takie siatki, chroniąc grządki czy trawniki przed dostaniem się tych niepożądanych gości. Siatki na krety wykonuje się z najróżniejszych materiałów.


Bardzo dobre jakościowo są siatki zrobione z różnych metali, lecz w ostatnim czasie klienci tak samo chętnie kupują odmiany wykonane z tworzyw sztucznych. Rozłożenie siatki kilkanaście pod ziemią nie pozwala tym gryzoniom na przedostanie się w pobliże korzeni roślin, zabezpieczając je dzięki temu przed uszkodzeniami. Siatki na krety wykonane są z bardzo solidnego plastiku, który nie niszczy się pod wpływem warunków atmosferycznych, tak więc po założeniu raczej powinny przez kilka lat chronić dane miejsce.
2019/10/16, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.