Na obszarze swojej działki rosną drzewa, które ci przeszkadzają – sprawdź, kto może pomóc wyeliminować ten problem

W Rzeczypospolitej coraz liczniejsza liczba ludzi chce wybudować własny dom. Nabywa działki i pomału chce je je zagospodarować. Nie inaczej sprawa ma się z działkami rekreacyjnymi. Często kupuje się kawałek ziemi, na którym pragnie się stworzyć przyjemny kąt do wypoczynku. Jednym zdaniem – chęć budowy jest. Niestety bywa, iż jest i jakiś problem. Gdy kupuje się obszar, który do tej pory był zwykłym kawałkiem pola, z reguły natychmiast można zacząć działania – przeprowadzić podłączenia, zrobić dół pod fundamenty.

duże drzewo
Dodał: UC Davis Gateways Project
Źródło: http://www.flickr.com
Gorzej jest, gdy nabywa się teren, który jest w części zalesiony lub działkę ze starym domem i wieloletnimi drzewami. mieszkania (projekty domów z poddaszem użytkowym) należy rozebrać, drzewa wyciąć, ale… to nie takie łatwe. Podobnie jest z działkami pod rekreację – nabywa się teren nad jeziorem w lesie i kiedy pragnie się określoną część oczyścić z wszelkiej zieleni, zaczyna się kłopot. Na wstępie – na wycinkę drzew trzeba mieć w Polsce pozwolenie. Po drugie – nie każdy ma sprzęt, którym można to zrobić, a także wiedzą, jak zrobić to bezpiecznie dla ludzi, otoczenia, znajdujących się w pobliżu zabudowań. Co wówczas uczynić? Zatrudnić firmę, która się w tym specjalizuje. W naszym kraju jest wiele tego typu firm, trzeba je jedynie umieć wyszukać.


Sprawdź też

Brak Ci kontaktu z naturą? Nie jesteś w tym osamotniony. Wiele osób uskarża się na życie w mieście i marzy, że zamieszka kiedyś na wsi

przytulny ogródek
Dodał: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteś mieszczuchem jednak ciągnie cię na prowincję. Jednak musisz tu zostać, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś wynieść się bez mrugnięcia okiem musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto zmiana w życiu. Nie chcesz tego, lecz lubisz w weekend wyjechać za miasto, by podziwiać dzikość przyrody i zbawiennym spokojem.

tutaj dowiesz się więcej
Źródło: pixabay.com
Poszukiwania dobrze rozpocząć od Sieci internetowej (dziś to najszybszy sposób). Starczy zasiąść przed laptopem, wstukać daną frazę (najlepiej z naszą miejscowością – to odrzuci informacje na temat firm z innych części Polski; dla przykładu – jeśli jest się mieszkańcem Warszawy, należy wpisać ‘przycinanie drzew warszawa’) i obejrzeć strony internetowe, które pojawiają się na ekranie. Hasło ‘przycinanie drzew warszawa’ pokaże wyniki dla firm, które zajmują się przycinaniem wieloletnich drzew (jak niebezpieczne bywają stare gałęzie dużych drzew, rok rocznie w czasie jesiennych wichur przekonują się wszyscy mieszkańcy Polski dzięki informacjom w TV), jak i całkowitą ścinką. Zatem zamiast zastanawiać się, co zrobić, kiedy chce się budować, a we wszystkim przeszkadza zbędna roślinność, trzeba zacząć od kontaktu z tego typu firmami. Zapewne okażą się pomocne.
2022/01/05, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.