Dom w stylu śródziemnomorskim - czy każdemu podpasuje?

Gdy chcemy zachować w domu trochę wakacyjnego żaru i wspomnień, warto zastanowić się nad zaaranżowaniem go w stylu śródziemnomorskim. Zatrzyma on wakacje na zawsze w naszych sercach!
Styl śródziemnomorski jest przykładem miks stylu rustykalnego i romantycznego z naturalnością. Jego zadaniem jest przypominać wakacyjne momenty spędzone w nadmorskich kurortach.
granatowe doniczki
Dodał: Mighty Travels
Źródło: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny kolory plaży są w nim wszędzie. Typowe są dla niego zwłaszcza wielkie przestrzenie. W jednym, dużym pokoju możemy urządzić zatem aneks kuchenny, jadalnię i pokój gościnny, jeśli odpowiednio zagospodarujemy przestrzeń. Ściany malujmy w ciepłych odcieniach – beżach, piaskowej żółci, brązach, jasnej zieleni czy błękicie. Okna - zobacz ofertę - powinny być bardzo duże, mogą być wręcz na całą ścianę. Podłogi powinniśmy wykończyć tworzywami naturalnymi, bądź terakotą, która takie materiały będzie udawać.

Zaabsorbował Cię ten artykuł? Zobacz i sprawdź zabezpieczenie serwerowni koniecznie, tutaj znajdziesz coś, co prawdopodobnie także Ci się spodoba.

Najlepiej nadadzą się tu kamień, cegła czy gres.

mój apartament
Dodał: jjandchris
Źródło: http://www.flickr.com
Meble nie powinny być bardzo masywne, kolorystycznie powinny nawiązywać do naturalnego drewna, bądź być w jasnych barwach, np. ecru, kości słoniowej czy innych odcieni beżu. Unikajmy jednak białych mebli. Ich rozmieszczenie powinno przypominać tzw. artystyczny nieład. Właściwe będą także te nawiązujące do ze stylu rustykalnego, rodem niemalże z mieszkań naszych przodków. Każde z pokojów powinno mieć jeden masywny centralny mebel – np. dużą sofę, albo ozdobną, bogato zdobioną komodę. Wszelkie rzeźbienia mebli, bogactwo jest jak najbardziej na miejscu. Elementy te składają się na interesujący styl śródziemnomorski .


Sprawdź też

Czy nasadzanie oczka wodnego roślinnością ma na celu tylko ulepszeniejego wyglądu?

stokrotka w ogrodzie
Dodał: Swallowtail Garden Seeds
Źródło: http://www.flickr.com
Oczko wodne jest wspaniałą dekoracją upiększającą ogród. Jedną z często omijanych spraw przy zakładaniu własnego oczka wodnego jest obsadzenie go rroślinkami. Są one konieczne aby oczyszczać wodę z nadwyżki soli mineralnych oraz zapewniają jej prawidłowe natlenienie. Winny zajmować około 1/3 całego zbiornika. Przy mniejszej ilości mogą nie dać rady z oczyszczaniem wody. Trzeba również pamiętać, że nim zarybimy oczko, nasze rośliny powinny być już odpowiednio ukorzenione. Dobrym wyznacznikiem jest przejrzystości wody, informująca nas o równowadze biologicznej. Konieczne jest również dbanie o roślinność strefy przybrzeżnej, ocieniające nasze oczko zapewniając schronienie narybkowi i spowalniające rozrost glonów.

Kobiety kochają kwiaty. Także w wnętrzu w stylu śródziemnomorskim można zdecydować się na ustawienie kilku donic. Doskonale będą pasować cyprysy, lawenda. Ich doniczki można ozdobić ozdobnymi kamieniami nazbieranymi w czasie wakacyjnego wyjazdu lub spaceru wzdłuż rzeki. Pasować będą także wszelkie wyroby z wikliny, kamienia, piasku czy muszelek.
2020/08/14, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.