Dom w stylu śródziemnomorskim - czy każdemu podpasuje?

Gdy chcemy zachować w domu trochę wakacyjnego żaru i wspomnień, warto zastanowić się nad zaaranżowaniem go w stylu śródziemnomorskim. Zatrzyma on wakacje na zawsze w naszych sercach!
Styl śródziemnomorski jest przykładem miks stylu rustykalnego i romantycznego z naturalnością. Jego zadaniem jest przypominać wakacyjne momenty spędzone w nadmorskich kurortach.
granatowe doniczki
Dodał: Mighty Travels
Źródło: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny kolory plaży są w nim wszędzie. Typowe są dla niego zwłaszcza wielkie przestrzenie. W jednym, dużym pokoju możemy urządzić zatem aneks kuchenny, jadalnię i pokój gościnny, jeśli odpowiednio zagospodarujemy przestrzeń. Ściany malujmy w ciepłych odcieniach – beżach, piaskowej żółci, brązach, jasnej zieleni czy błękicie. Okna - zobacz ofertę - powinny być bardzo duże, mogą być wręcz na całą ścianę. Podłogi powinniśmy wykończyć tworzywami naturalnymi, bądź terakotą, która takie materiały będzie udawać.

Zaabsorbował Cię ten artykuł? Zobacz i sprawdź zabezpieczenie serwerowni koniecznie, tutaj znajdziesz coś, co prawdopodobnie także Ci się spodoba.

Najlepiej nadadzą się tu kamień, cegła czy gres.

mój apartament
Dodał: jjandchris
Źródło: http://www.flickr.com
Meble nie powinny być bardzo masywne, kolorystycznie powinny nawiązywać do naturalnego drewna, bądź być w jasnych barwach, np. ecru, kości słoniowej czy innych odcieni beżu. Unikajmy jednak białych mebli. Ich rozmieszczenie powinno przypominać tzw. artystyczny nieład. Właściwe będą także te nawiązujące do ze stylu rustykalnego, rodem niemalże z mieszkań naszych przodków. Każde z pokojów powinno mieć jeden masywny centralny mebel – np. dużą sofę, albo ozdobną, bogato zdobioną komodę. Wszelkie rzeźbienia mebli, bogactwo jest jak najbardziej na miejscu. Elementy te składają się na interesujący styl śródziemnomorski .


Sprawdź też

Bramy Wrocław proponuje w odpowiedniej jakości

brama
Dodał: Legi
Źródło: Legi
Odpowiednie ogrodzenie okazuje się być niesamowicie istotne

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że najważniejszą zaletą ogrodzenia, będzie gwarantowanie nam bezpieczeństwa i osłanianie naszej posiadłości przed obcymi. Jednakże z innej strony powinno ono być dobrze dopasowane do kształtu naszej posesji, tak żeby całość przedstawiała się jak najwspanialej oraz aby wszystko świetnie się ze sobą uzupełniało. Z tego powodu tak ważne okazuje się być to, by obejrzeć jak najwięcej możliwości, ponieważ tylko wówczas będziemy posiadali gwarancję, że podjęliśmy odpowiednią decyzję oraz że właściwie zadbaliśmy nie tylko o bezpieczeństwo, ale też o wygląd.

Kobiety kochają kwiaty. Także w wnętrzu w stylu śródziemnomorskim można zdecydować się na ustawienie kilku donic. Doskonale będą pasować cyprysy, lawenda. Ich doniczki można ozdobić ozdobnymi kamieniami nazbieranymi w czasie wakacyjnego wyjazdu lub spaceru wzdłuż rzeki. Pasować będą także wszelkie wyroby z wikliny, kamienia, piasku czy muszelek.
2020/08/14, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.