Letnia wycieczka może niespodziewanie być dobrą okazją do kupna nowych sadzonek chryzantem, które na jesień ślicznie zakwitną

Na letnie wyjazdy najczęściej udajemy się własnym minivanem, ponieważ tak obmyślana eskapada bywa o wiele bardziej komfortowa niż niekończące się przesiadki w drodze nad Morze Bałtyckie. A to nie pozostaje bez znaczenia, gdy jednym z pasażerów jest niemowlę. A długa i nużąca droga w skwarze wymaga tego, żeby zatrzymywać się dość często i odpocząć.

Takie przerwy w podróży niektóre małżeństwa wykorzystują na najróżniejsze sposoby. Oglądają małe wiejskie kościoły lub zatrzymują się, aby zrobić sobie fotografię na tle urokliwego pola słoneczników.

Chryzantemy
Dodał: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
W drodze do Częstochowy niektórzy podróżni, a może nawet sami pielgrzymi, mogą całkiem przez przypadek trafić do Praszki. Ta miejscowość bywa znana z uprawy kwiatów, w tym również ze sprzedaży bogato kwitnących chryzantem. Z daleka dostrzegalne hale szklarniowe od razu wzbudzą zaciekawienie wśród gospodyń, a równocześnie zagorzałych ogrodniczek. Takie zainteresowanie jeszcze bardziej podsyci bilbord przytwierdzony zaraz przy głównej szosie. I w taki oto sposób można w niedługim czasie stać się posiadaczem sadzonek bardzo dobrej jakości.

Kwiaty kwitnące w naszych ogrodach cieszą oko nie tylko domowników, ale również przypadkowych obserwatorów. Chryzantema, ściślej mówiąc bywa traktowana jako kwiat, który zakupuje się tuż przed Wszystkimi Świętymi. I w konsekwencji traktowana bywa jako element dekoracji nagrobków naszych przyjaciół. A idąc dalej tym torem stwierdzamy, że niektóre kobiety nie postawią w swoim ogródku doniczki ze złocieniami, bo wywołują one mało romantyczne skojarzenia. A w istocie rzeczy rzeczone gospodynie nawet nie zdając sobie sprawy z tego ile tracą. Chryzantema ogrodowa jest przecież baśniowo prezentującym się kwiatem, który udekoruje każdy ogród - chryzantema ogrodowa.

Niezaprzeczalną zaletą chryzantem jest ich duża odporność na mróz. Taka roślina może więc kwitnąć nawet do później jesieni, czyli w czasie, gdy krzewy liściaste już dawno ukończyły swoją wegetację. Chryzantema ogrodowa zasadzona w doniczce albo na grządce i właściwie pielęgnowana będzie oryginalną ozdobą naszego podwórza.

Niebieska chryzantema
Dodał: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet ci mniej doświadczeni ogrodnicy mają szansę na posiadanie ślicznych i dużych kwiatowych kopuł. Subiekci zatrudnieni w szklarni w Praszce udzielają profesjonalnych porad, dzięki którym każdy jest w stanie podnieść stan swojej aktualnej wiedzy w zakresie uprawy kwiatów rabatowych.

Jeśli uważasz, że prezentowany tekst jest wartościowy, koniecznie zobacz ponadto szczegóły tu, wtedy na pewno zapamiętasz większą ilość danych.

A warto nadmienić, że wiele osób podkreśla, że praca w ogródku jest źródłem ukontentowania i satysfakcji.
2021/04/30, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.